Takma Kirpik

Takma kirpikler göz makyajıyla bütünleşince mükemmel sonuç verir.  Özellikle düğünlerde nişanlarda özel davetlerde yapılan makyajlar için vazgeçilmezdir. Dolgun görünüm kazanan kirpikler ile yapılan makyaj daha hoş görünüm kazanır. Takma kirpiklerin takılması göz makyajından sonra olur. İlk başta kirpik yapıştırıcıları tabana sürülür. Daha sonra kirpikler takılır.

Takma kirpiklerinde çeşitleri vardır. İpek takma kirpikler daha güzel ve doğal bir görünüm sağlar. Bütün olarak yapıştırılan kirpiklere göre daha güzel durur. Ve en çok da ipek takma kirpik tercih edilir. Tek tek yapıştırıldığı için bira zor olabilir. Özel günler için takma kirpik kullananlar kuaför merkezlerinden de sipariş verebilmektedir. Takma kirpiği genellikle kuaförler takar. Fakat kirpikleri az olan ve kısa olan bayanlar her gün takmak istedikleri takdirde kendileri de bir şekilde takmaya alışırlar ve yapabilirler. Her markada takma kirpik bulak kolaydır. Fiyat aralıkları da markalara göre değişim gösterir.

Bu aralar çok popüler olan watsons ve gratis mağazalarında takma kirpikler çok satılır.  Yabancı markaların fiyatları daha çok olsa da her bütçeye uygun alternatifler mevcuttur. Takma kirpikler için farklı markalarda yapıştırıcı ürünleri satılıyor. Her markada farklı kaliteyi sunan en iyi takma kirpik yapıştırıcısı hangisi diye merak edenlere özel yazımızda sizlere birkaç önerimiz olacaktır. Kadınlara özel kullanımları olan takma kirpik önerileri ve modelleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Takma Kirpik Modelleri

Takma kirpiklerin türü olmasının yanı sıra birde şekilleri vardır. Daha yaygın, daha uzun ve daha kıvrımlı, daha paralel biçimleri vardır. Paketlerde hepsinin şekilleri belirtilmiştir. Kendi göz yapımıza uygun takma kirpik çeşitleri seçebiliriz.  Aynı zamanda takma kirpiklerde renk seçenekleri de mevcuttur. Kaş rengimize ve göz rengimize göre olan takma kirpik önerileri ve renk tonu kolayca seçilebilir. Gözlerimiz yeşil veya maviyse daha koyu tonlarda kirpikler gözlerimizi daha belirgin yapacaktır.

Takma Kirpik Modelleri

Eğer ki kaş rengimiz kahve tonuysa siyah takma kirpikler uyum sağlamaz ve sırıtır. Bu yüzden makyajla da uyumlu olmaz. Takma kirpikler gün boyu kalıcıdır. Sabah yapılan göz makyajının ardından takılan takma kirpikler gecenin geç saatine kadar gözlerimizde durabilir. Elimizle çekilmediği takdirde hiçbir sorun olmaz. İyi yapıştırılmış takma kirpikler suya dayanıklıdır. Gözyaşı olsa bile kirpikler bozulmaz. Reklam çekimlerinde Show programlarında sanatçılar takma kirpik tercih ederler.

Düğünlerde birçok bayan takma kirpik kullanılır. Dış çekim resimlerinde stüdyo resimlerinde resimlerin daha hoş olabilmesi adına takma kirpikler tercih edilir. Kadınların en çok merak ettikleri konu ise takma kirpik kaç gün kullanılır sorusudur.  Takma kirpikler kopma olmadığı sürece istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Takma kirpik tercihi genelde kirpikleri az olan bayanlar yapar. Takma kirpiklerde gözlerin alışması için başlangıç setleri vardır. Şimdi markalar bu şekilde üretim yaparlar. Kullanım süresinin yanı sıra kadınların merak ettiği konu ise takma kirpikle uyunur mu sorusudur.

Takma Kirpik Modelleri 1

Raflarda buna da rastlarız. İlk kez takanlar için kolaylık sağlar. Daha yoğun kirpik sayısı daha fazla olan kirpikleri genelde kalın kaşlı bayanlar tercih eder. Kaşları daha seyrek olan bayanlar bu doğrultuda daha seyrek kıvrımlı olan takma kirpikleri tercih ederler. Göz sağlığı açısından takma kirpikle uyumamak gerekir. Aynı zamanda kendinden yapışkanlı takma kirpikler de vardır.

Yapıştırıcıya gerek kalmaz. Vurgulayıcı ve şerit şeklinde takma kirpiklerde en çok tercih edilenler arasındadır. Boy olarak eğer gözlerimiz çukurluya daha kısa takma kirpikleri almalıyız. Gözlerimiz büyükse daha uzun takma kirpikler seçilir. Dayanıklılık açısından yapıştırıcıyla yapıştırılan kirpikler kendiliğinden yapıştırıcılı olanlara göre tercih edilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/takma-kirpik/