Takma Tırnak Fiyatları

Basit kırılan tırnaklara sahipseniz muhtemelen oje sürmek için ya da manikür yapmak için kadar bile tırnaklarınızı uzatmak çok zor olacaktır. Bu yüzden çoğu zaman tırnaklarınız kısa hali ile törpülenip lüzumlu bakımlar yapılır.

Fakat artık takma tırnak ile kendi kısa tırnaklarınızı dert etmeyecek ve kolay kırılan tırnaklarınızı önemsemeyeceksiniz. Çünkü takma tırnak ile tırnaklarınız istediğiniz şekilde ve uzunluğunda olup arzu ettiğiniz şekilde ve renkte ojeyi tırnaklarınıza sürebileceksiniz.

Takma Tırnak Kullanımı 3

Üstelik bazı takma tırnak modelleri hazır ojeli veya nail art isminde olan özel desenli olabiliyor. Takma tırnak, protez tırnak şeklinde estetik müdahale istemediğinden kendiniz arzu ettiğiniz benzer biçimde kullanabilirsiniz.

Takma Tırnak Kullanımı

Takma tırnak iyi mi takılır? Bu sorusunun cevabı ise tırnak setleri ile beraber alacağınız özel yapıştırıcı iledir. Gene de tırnaklarınızı yapıştırmadan önce tırnaklarınızın üzerini aseton ile temizlemelisiniz. Bu sayede tırnaklar daha uyumlu yapışacak ve var ise altta ojeli görüntü yok olacaktır.

Tırnak yüzeyi aseton ile silindikten sonrasında takma tırnağa özel yapıştırıcısını sürün. Bekletilmeden temizlemiş ve tırnak etlerinizi ittiğiniz uygun tırnağa yapıştırın. Averaj olarak yirmi dakika üzerine baskı uygulayın ve tırnağınız hazır. Öteki tırnaklara da aynı işlemi uyguladıktan ondan sonra lüzumlu görüyorsanız tırnak makası ile boyunu kısaltın ve törpü ile şekil verin.

Eğer takma tırnakların gereksiz uzunluğunda bulunduğunu düşünüyor ve törpüleme, kesme şeklinde işlemler yapmak istiyorsanız bunu mutlaka tırnağı takmadan önce yapmanız gerektiğini unutmayın. Takıldıktan sonrasında meydana getirilen rötuşlar gün içinde tırnakların zayıflamasına neden olacaktır.

Hem de maalesef pek çok hanım, takma tırnaklarını günlerce takılı durumda bırakmaktadır ve gerçek tırnaklarının bu şekilde ne hale geleceğini düşünmemektedir. Hem nefes alamayan bununla beraber Japon yapıştırıcısı şeklinde bir kimyasala maruz kalan gerçek tırnaklarınızı korumak için, takma tırnaklarınızı bir iki günden fazla sürelerle kullanmaktan kaçınmalısınız.

Takma Tırnak Kullanımı 1

Takma tırnaklarınızı yeteri kadar kullandığınızı düşünüyorsanız ya da artık sıkıldıysanız iyi mi çıkarabileceğinizden anlatmak istiyoruz. Bu işlem için aseton, sıcak su, tırnak eti iticiye ihtiyacınız olacak. Öncelikle eşit miktarlarda aseton ve sıcak suyu bir kâse içerisine ilave edin.

Daha sonra bu solüsyon içerisinde tırnaklarınızı 15-20 saniye kadar beklemeye alın ve tırnak eti iteleyici ile takma tırnaklarınızı çıkarın. Tüm tırnaklarınızı çıkardığınızda ellerinize ve tırnaklarına bakım yapmayı dikkatsizlik etmeyin.

Takma tırnak çoğu zaman güzellik marketlerinde ve kuaförlerde satılmakta. Bunun yanı sıra pek çok büyük marketlerde de sıkça yerini alıyor. Her şeyde olduğu şeklinde takma tırnaklarda da kalite farkları ve fiyat değişiklikleri bulunmakta. Özellikle süsleme işlemi yapılmış olan tırnakların fiyatı diğerlerine bakılırsa oldukça fazla olabiliyor.

Takma Tırnak Kullanımı 2

Her parmak için 10 tane tırnak bulunan ve yalnızca Fransız manikürlü hali ile satılan bazı setleri 20 TL gibi son derece uygun bir fiyat ile bulabilmek mümkündür. Aynı zamanda birbirinden farklı online satış yapan kozmetik markası tarafından da takma tırnak satın al gibi imkânlar söz konusudur.

İçerisinde özel yapıştırıcısı da bulunan bu tırnakları genellikle taktıktan hemen sonra törpü işlemi yapmanız gerekmekte. Piyasada oldukça fazla sayıda ve bir o kadar da farklı özelliklere sahip olan takma tırnak çeşidi de bulunmaktadır.

El ve ayak tırnakları için özel olarak üretilmiş setlerin yanı sıra aynı zamanda üzerinde farklı materyal ya da desenlerin olduğu takma tırnak setleri de sürekli olarak satışa sunulmakta ve kadınlar tarafından da satın alınmaktadır. Yapıştırma işleminin arkasından herhangi bir başka işlem gerektirmez.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/takma-tirnak-fiyatlari/