Tarçınlı Kurabiye Kaç Kalori

Tarçınlı kurabiye kaç kalori, bir fincan çay yahut kahvenin yanında bol tarçınlı, fındıklı, kıtır kıtır kurabiyelerin verdiği haz benzersizdir. Tarçın ve fındık; enerjiyi yükselten, mutluluk pompalayan ve özellikle kış aylarında içi ısıtan özellikleriyle içine girdikleri tüm yiyeceklere ekstra lezzet katarlar.

Tarçınlı Kurabiye Kaç Kalori

Tarçın kalori puanı düşük ama tatlı isteğini baskılayan, rayihası güçlü ve yoğun aromalı bir baharattır ve dahil olduğu tüm yiyecek ve içeceklere özellik katar. Fındık kurabiye tarçınlı kelimeleri nasıl aynı cümlede son derece iştah açıcı duruyorsa, aynı tarifin içinde bir araya geldiklerinde de o kadar iştah açıcı bir hal alırlar. Kurabiye tarçınlı fındıklı haliyle başka güzeldir.

Tarçınlı fındıklı kurabiye tazeyken de, birkaç günlükken de son derece lezizdir. Üstelik tarçın ve fındığın içerdiği mineraller düşünüldüğünde, abartmadan tüketildiğinde sağlığa da zararı dokunmaz. Ama kurabiye kalori açısından ele alındığında, çok tüketildiğinde kilo artışına sebep olabilir. Bu sebeple ölçülü tüketilmesinde fayda vardır.

Şimdi gelelim kaç kalori kısmına…

Fındıklı tarçınlı kurabiye, içine eklenen yağın miktarı ile kalorisi bir parça değişiklik gösterir. Ama kepekli un ve esmer şeker yahut tatlandırıcı ile yapılacak tarçınlı diyet kurabiye kalori açısından bir miktar daha fakir olacaktır. Fındıklı tarçınlı kurabiye kalori değerine göz atacak olursak 1 adet orta boy tarçınlı fındıklı kurabiye 94 kaloridir. Yaklaşık 90 gramlık 1 porsiyon fındıklı tarçınlı kurabiye ise 420 kalori civarındadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tarcinli-kurabiye-kac-kalori/