Tca Kimyasal Peeling

Tca kimyasal peeling, bir çeşit cilt soyma işlemidir. Evde uygulanabilen peeling uygulamalarından birisidir. Basit bir şekilde cilde uygulanan tca kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edilmediğinde peeling işleminden yarar sağlanamaz hatta zararı bile olabilir. Bu yazımızda sizlerle tca peeling nedir sorusundan yola çıkarak uygulama hakkında detayları paylaşacağız.

Tca Kimyasal Peeling

Tca kimyasal peeling uygulaması bir çeşit cilt soyma işlemidir. Tca peeling çatlak tedavisi, leke tedavisi, sivilce ve siyah nokta tedavisi için kullanılabilir. Uygulanması son derece basittir. Farklı markaların ürünleri yer alsa da uygulanışları birbirinin aynıdır diyebiliriz. Tca kimyasal peeling uygulamasına geçmeden önce dikkat edilmesi gerekenleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Mutlaka kış mevsiminde uygulanması gerekir. Cildin soyulmasını sağladığı için güneş ışınlarından ve güneş kremlerinden etkilenir. Bu nedenle kışın güneş ışınlarının en az olduğu günlerde uygulanması, soyulma işleminin olduğu zamanlarda mümkünse dışarı çıkılmaması gerekir.

 • Tca peeling malzemesinin cilt üzerinde uzun süre bekletilmemesi gerekir. En uygun süre 1 dakika kadar ciltte bu malzemenin bekletilmesidir.
 • Tca peeling uygulaması sonrasındaki ilk günler cildin nemlendirilmesi gerekir. Bu nemlendirme işlemi için doğal ürünlerin kullanılması gerekir.
 • Cildin soyulma işlemi sırasında kendi haline bırakmanız gerekir. Soyulan, dökülen pullukları alabilirsiniz, ancak çok fazla incelemeyin.
 • Tca kimyasal peelingi senede 1 kere ya da 2 kere uygulamanız gerekir. Daha fazla uygulandığında cilde zarar verebilir.
 • Mutlaka kalitesinden emin olduğunuz güvendiğiniz markaların ürünlerini alıp kullanmaya özen gösterin.
 • Tca Kimyasal Peeling 2

  Tca peeling uygulaması öncesinde yukarıdaki maddeleri mutlaka göz önünde bulundurun. Bu uygulama ürünü hakkında en fazla merak edilen sorulardan birisi tca peeling nerden alınır sorusudur. Ürünü kozmetik ürün satışı yapan yerlerden temin edebilirsiniz. Boyut olarak farklı çeşitleri vardır. Cildinize uygulamak istediğiniz bölgeye göre istediğiniz boyutu alıp kullanabilirsiniz.

  Tca peelingi gece yatmadan önce uygulamak daha etkilidir. Uygulama öncesinde cildinizin üzerinde her hangi bir makyaj kalıntısı ya da kozmetik ürün kalmaması için bol su ile temizlik yapın. Saf su ile cildinizi temizledikten sonra solüsyon içinde yer alan ped üzerine bir miktar kimyasal peeling sıvısından dökün. Göz altı ve dudak çevresine gelmeyecek şekilde cildnize uygulayın. Bu şekilde 1 dakika bekletin. Sonrasında bol su ile cildinizi yıkayın. Nemlendirici krem sürüp yatın. Ertesi günden itibaren soyulmalarınız başlayacaktır.

  Tca peeling kullananlar, aldıkları sonuçlardan memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Doğru kullanım sonucunda cildin tazelenmesi ve canlanmasını sağlayan bu peeling uygulaması, farklı çok sayıda cilt sorunu için etkilidir.

  Tca Kimyasal Peeling 3

  Uygulanması sırasında ciltte tutulma süresine mutlaka dikkat edin. Süre uzun tutulduğunda daha iyi bir etki sağlayacağını düşünmeyin. Bu sadece cildin tahriş olmasına ve yanmasına neden olur. Uzun süre ciltte tutulan tca peeling solüsyonu cilt lekelerine bile yol açabilir.

  Tca kimyasal peeling evde uygulanabilen önemli cilt uygulamalarındandır. Kişinin kendi kendine uygulayabilme özelliği tca peelingi daha fazla kullanılan bir uygulama haline getirmiştir. Evde bu uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yan etkileridir. Ambalaj üzerinde yazan kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanılmasına rağmen yaşanabilecek yan etkiler de yine aynı yerde yazılıdır.

  Kullanmadan önce bu bilgileri okuyup kullanım sonrasında sizde olup olmadığını kontrol edin. Eğer bu yan etkiler sizde ortaya çıkmışsa vakit kaybetmeden bir cilt uzmanına başvurmanız ve gereken önlemi almanız gerekir.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tca-kimyasal-peeling/