Tilya Kürü

Tilya kürü, “Tilya” yaygın ismiyle ıhlamur çiçeği olarak da bilinen bir bitkidir ve Haziran ila Ağustos ayları arasında sarı ve beyaz renklerde açar. Daha çok İbrahim Saraçoğlu tilya kürü olarak ismini duyuran bu kür doğal ve sağlıklı şekilde yağ yakımı sağlar ve bu sayede kilo verdirir. Fazla kilo problemi olan kişiler bitkisel yollarla depolanmış yağlarından arınmak için tilya kürünü kullanabilirler.

Tilya kürü kullananlar ve tilya kürüyle zayıflayanlar sağlıklı ve çok da yavaş sayılmayacak bir şekilde kilo veriyorlar.

İbrahim Saraçoğlu tilya küründen bahsederken, zayıflatıcı etkisi olduğu iddia edilen haplardan ve bu tarz kapsüllerden uzak durulması gerektiğini belirtiyor ve sağlığı bozmadan kilo verebilmek için tilya kürünü öneriyor.

Peki tilya kürü nasıl hazırlanır bir bakalım.

Tilya kürü en doğal yağ yakma ve kilo verme yöntemleri arasında gösterilmektedir. Tilya kürünün hazırlanması da oldukça kolaydır. Bu da çok tercih edilmesini sağlamaktadır.

İbrahim Saraçoğlu tilya kürü nasıl hazırlanır sorusu için yanıt olarak önce malzemeleri verelim:

Ihlamur, kuşburnu, altın otu ve su

Tilya hazırlarken bu malzemelerin ölçüsü göz kararı belirlenebilir. Fakat yine de aşağı yukarı bir miktar verilecekse 1 avuçtan biraz daha fazla kuşburnu, 1 tutam altın otu, 13-14 adet de kuşburnu kullanılabilir. Kullanacağınız su miktarı da yarım litreden biraz fazla olmalı.

Tilya Kürü 1

Artık Tilya kürü nasıl hazırlanır kısmına gelebiliriz.

Bir tencere içinde suyu kaynatın ve kaynayan suyun içine ıhlamur, kuşburnu ve altın otunu ekleyin. Bu şekilde 10 dakika kaynatın. Kaynattığınız tilya kürünü bir sürahiye alarak ılınmasını bekleyin. İçeceğiniz ısıya geldiğinde içebilirsiniz.

Tilya kürünü gün içinde 6 saat aralıkla içebilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz ölçülerdeki tilya kürü 1 gün yetecek miktardadır.

Tilya kürünü günün herhangi bir saatinde tüketebilirsiniz ama günün en hareketli saati sizin için ne zamansa o vakitte tüketmeniz daha a etkili olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tilya-kuru/