Tırnak Batması İçin Krem

Tırnak batması nedenleri arasında en büyük neden ise tırnak makası kullanmaktır. Tırnak makaslarını düzenli kullanmadığınız sürece problem oluşmaktadır. Tırnakları çok kökünden ve derinden kesmek büyük derece problemleri oluşturmaktadır.

Tırnakların deri içerisine girmesi için sizlere özel Stigma isimli kremi almanızı tavsiye ediyoruz. Stigma isimli krem tırnak batması için çok kullanılır. Ayrıca sizlere özel “fenistil” isimli kremi öneriyoruz. Ayak bakım profesyonellerinin de önerdikleri bu ürünleri kısa sürede sipariş erebiliriz aynı zamanda eczanelerden de temin edebiliriz.

İnsanların sürekli merak ettikleri tırnak batması ilaç tedavisi için etkisi kremleri kullanmaktansa mantar ve ayak bakımı yapan Stigma isimli kremi tercih etmeliyiz. Tırnak batmaları bir süre sonra kanama yapabilir. Ayrıca tırnak batması için “Green Pele“ isimli kremi eczanelerden de temin edebiliriz.

Tırnak bakımları el bakım kremleri ile aynı olmaz. Tırnak batması oluşan kişiler dar ayakkabı kullanmamalıdır. Mutlaka tırnak cilası kullanmalıdır. Tırnak cilası olarak nitelendirilen kremlerde parmakların sıkılaşmasını sağlayan bir değer bulunur. Tırnakların enfeksiyon kapmaması adına acele etmek gereklidir. Gehwol The balım, Fenistil, Excipial gibi kremleri tırnak batması için kullanabiliriz.

Fenistil isimli krem tırnak batmasın ev ve cilt tahrişlerine çok iyi gelir. Fenistil krem içerdiği, yumuşatıcı etki sayesinde tırnak batmasını yok edecektir.  Cilt doktorlarının da tavsiye ettiği Fenistil Gell isimli kremi kullanabiliriz. Kutu kil isimli yumuşatıcı olarak kullanılan tırnak batması kremleri tırnak batması ilaç etkisinden daha kısa sürede etki eder.

tirnak-batmasi-icin-krem

Dr. Scholl isimli krem de tırnak batması için ideal ürünlerdendir. Tırnakların kesik olması küçük problem olarak gözükse de aslında çok canımızı yakmaktadır. Ayrıca genellikle Bactroban ve Stafine kremleri de kullanılmaktadır. Tırnak batması için birçok bitkisel yağ tedavisi de kullanılmaktadır. Genwol, fenistil, Stigma, Excipial, Barielle gibi kremleri düzenli kullanmak gerekir.

Bazı kremlerde %5 ve %20 oranında değişen bir değer bulunmaktadır. Örneğin Deri on isimli bitkisel destekli krem antibiyotik özelliği taşımasından dolayı çok etkilidir. Tene ve tırnaklara çok daha çabuk etki eder. Bu nedenlerden dolayı düzenli kullanılması gereklidir.

Nikola, Nail Loosener için tırnak batmasına ağrısız çözüm önerisi sunulur. Ayak ve el parmakları için kullanılan tedavi ilaçları farklıdır.

tirnak-batmasi-icin-krem 2

Excipial isimli kremi uzun süre kullanmamak gereklidir. Ayak parmaklarındaki enfeksiyonu yok edici doğal yağlar ve özellikle “Emergency sprey” olarak nitelendirilen ürün çok etkilidir. Tırnak batmasına çok iyi gelen kantaron isimli yağıda alabilirsiniz. Birçok mayasıl otlardan elde edilen cilt bakım yağları, Kuzey Amerika’da yetişiyor olmasından dolayı bu tarz sorunlara çare olur.

Herkes tarafından bilinen “Dr. Scholl” isimli bakım spreyi aynı oje şeklindedir. Tırnak parlatıcısı gibi kullanılan ve sürümleri bu şekilde yapılan ürünlerdir. Ayrıca “Laufwunder” isimli krem ise yanık şeklinde olan tırnak batması yarasına çok iyi gelir.

Tırnak batmaları için duş içinde düzenli tırnak batması ilaç kullanma aşamasına gelmeden duş tırnak törpüsü kullanmak gerekir. Tırnak içlerinin bakımı için düzenli yapmak çok önemlidir.

Tırnak batması için önerilecek en etkili kremlerden bir diğeri ise, “Laufwunder” isimli merhemdir. İlgili krem tırnak kenarlarındaki problemleri yok etmek için tercih edilir.

Tırnak Batması İçin Krem 3

Tırnak batmasını gidermek için düzenli törpü yapmak gereklidir. Tuzlu su kullanmak ve olabildiğince tırnakları temiz tutmak gereklidir. Tırnaklar için özel üretilen yağlar, parmakları sıkılaştıran tonikler kullanabiliriz. Emergency Spray ani tırnak batmasına iyi gelir.

İlgili sprey ayak kokusuna da etki eder. Tırnak dibinde oluşan çatlaklardan dolayı kanamaya karşı etkilidir. Terleyen ayaklar için koruyucu etkisi oluşturur.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tirnak-batmasi-icin-krem/