Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Eller bir insanın en çok kullandığı uzuvlarından biridir. Bu nedenle birçok kez ısı değişimlerine ve farklı maddelere maruz kalırlar. Tırnaklar da bu durumdan etkilenen diğer yapılardır. Yazımızda; ojeden sararmış veya yemek yaparken lekelenmiş tırnakların beyazlatılması konusunda bazı ipuçlarını sizlerle paylaştık. Size verdiğimiz bu yöntemler sayesinde, evde bulunan malzemelerle tırnaklarınızı eski beyaz haline dönüştürebilirsiniz.

Bakımlı ve tertemiz görünen tırnaklarla kişinin özgüveni daha yüksek olur. Özellikle sosyal ortamlarda sıkça bulunan, tırnak bakımına bir kat daha özen gösteren kişiler için, lekeli tırnaklar oldukça rahatsız edici görüntülerden biridir. Bu konuda bazı tırnak bakım ipuçları evde tırnak beyazlatmanın mümkün olmasını sağlamaktadır. Tırnak bakım dönemlerinde gözünüze takılan tırnak lekeleri için basit ama etkili yöntemleri uygulayarak, hayal edilen bakımlı ve bembeyaz tırnaklara kavuşmak mümkündür.

Tırnak üzerinde zamanla oluşmaya başlayan lekelerin başlıca nedeni, ojelerdir. Uzun süre tırnakta bekleyen oje, tırnak yapısının havasız kalmasına neden olacağı için doğal yapısının bozulmasına ve bazı renk dengesizliklerinin ortaya çıkmasına neden olur.

Bu noktada ojenin neden olduğu tırnak lekeleri için oje çıkarıcı kozmetik ürünlerden yardım almak mümkün ve oldukça etkili tırnak beyazlatma yöntemleri arasındadır.

Karbonat ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Karbonat ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?Çok amaçlı özelliği ile mutfaktaki maharetlerinin yanı sıra, ev temizliğinde de sıkça kullanılan karbonat, bu kez de tırnak beyazlatma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hidrojen peroksit ile bir araya geldiğinde son derece etkili bir tırnak beyazlatma yöntemi haline gelen karbonat, bu işlem için oldukça idealdir. Birer yemek kaşığı alınarak, bir kapta karıştırılıp tırnaklara sürüldüğünde, tırnakların doğal bir şekilde beyazlaması sağlanacaktır. Karbonat ve hidrojen peroksit maddelerinin tırnak beyazlatma konusunda etkilerinin yüksek olması, sadece 3 dakika boyunca karşımın tırnaklarda beklemesi için yeterli gelmektedir. Karbonat hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Diş Macunu ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Macunu ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?Her gün kullanılan bir ürünle dişlerin beyazladığı gibi, tırnakların da beyazlayabileceğini söylesek, sanırım gayet mantıklı bir yaklaşımda bulunmuş oluruz. Diş yapısında olduğu gibi keratin temeline dayanan tırnak yapısı sayesinde diş beyazlatma özelliği olan diş macunları ile sararmış ve lekelenmiş tırnakları birkaç dakika içinde beyazlatmak mümkündür. Bir haftada birkaç kez rahatlıkla uygulanabilen bu yöntem için kullanılmayan bir diş fırçasını kullanmak, oldukça ekonomik bir tırnak beyazlatıcıya sahip olmayı sağlayacaktır.

Limon Suyu ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Limon Suyu ile Tırnak Beyazlatma Nasıl Yapılır?Limon içeriğindeki birçok asit özelliğindeki madde, çeşitli yüzeylerin temizliğinde limonun son derece etkili olmasına neden olmaktadır. Bu noktada salatalardan eksik edilmeyen limonu, her fırsatta tırnak beyazlatıcı bir ürün olarak kullanabilirsiniz. Hatta biraz kullanılmış, yani suyu sıkılmış bir limon ile tırnaklarınızı ovabilirsiniz. Bol limon suyu içinde tırnakları bekletmek, tırnak yapısının zarar görmesine neden olacağı için, kısa süreli ovmalar tırnak renginin beyazlaması için yeterli gelecektir.

Bakmadan Geçmeyin: Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

Ayrıca limonu direkt tırnaklara temas ettirmek yerine limon suyunu bir parça pamuk yardımı ile tırnaklara yedirmek, birkaç dakika içinde tırnakların bembeyaz olmasını sağlayacaktır. Limon suyu ile evde tırnak beyazlatma zahmetsiz ve son derece kolay bir yöntem olduğundan, bu uygulama için ayrıca zaman ve enerji harcamanıza gerek kalmadan tertemiz tırnaklara ulaşabilirsiniz.

Evde Tırnak Beyazlatma Yöntemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evde Tırnak Beyazlatma Yöntemlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?Tırnak bakımına önem veren, özenle tırnaklarını uzatan ve şekillendiren bayanlar için, tırnağın görünümü kadar temizliği de son derece önemlidir. Bu nedenle çeşitli kozmetik ürünlere para vermek yerine, evdeki doğal ürünlerin farkına varmak ve evde tırnak beyazlatıcı hazırlamak son derece kolaydır. Evde tırnak beyazlatırken bayanların özellikle kendi tırnak yapılarını iyi tanıyarak hareket etmeleri gerekmektedir. Çabuk kırılan ve hassas olan tırnaklar için diş macunu, tırnakta bulunan keratin maddesinin beslenmesine de katkı sağlayacağı için, bu özellikteki tırnak sahipleri hassas tırnakları için diş macununu tercih edebilirler. Limon ile tırnak beyazlatma yöntemi ise tırnak yapısı sert ve çabuk kırılmayan tırnaklar için ideal bir bakım uygulamasıdır.

Kaynak: http://bilgihanem.com/tirnak-beyazlatma-nasil-yapilir/