Tişört Nasıl Katlanır?

Öncelikle tişörtünüzün ütü tutup tutmadığını bilmeniz gerekir. Bir de bilmeniz gereken şey, sizin kendi isteğinizdir. Yani tişörtünüzün ütüsü mü sizin için daha önemli yoksa tişörtünüzün görüntüsü mü? Eğer tişörtün ütüsünün bozulmasını istemiyorsanız yaptığınız ütü izine göre tişörtünüzü katlayabilirsiniz.

Eğer tişörtünüzün size olan görüntüsü sizler için daha önemli ise size nasıl katlayacağınızı tarif edeyim. Benim sizlere tarif edeceğim stil tüm alışveriş merkezlerinde ki giyim üzerine olan bütün dükkanlarda kullanılıyor. Öncelikle tişörtünüzü kollarından tutarak kollarını arka tarafa doğru ( tişörtün sırt tarafına doğru ) katlanmasını sağlayın. Daha sonra tişörtü düz bir zemin üzerine koyun.

Tişörtün görünümünde kırışık veya düzensiz olan yerleri düzeltin. Daha sonra tişörtü arka tarafının ortasından ikiye katlayın ve böylece ön yüzü yukarıya ( size doğru bakacak şekilde ) gelmiş olacaktır. Bu şekilde katlayarak dolabınıza koyduğunuz bir tişörtü alırken ön tarafındaki şekilleri yazıları görebileceğinizden aradığınız tişörtü bulmanız kolay olacaktır. Yine bu şekilde katlama sayesinde dolabınız çok fazla dağılmayacak ve tişörtler çok fazla yer kaplamayacaktır. Bu arada makalemin en başında tişört katlamayı ütü izine dikkat edilecek şekilde ve ütü izi önemsemeden diye ikiye ayırmıştık. Ütü izine dikkat edilmeden katlanan tişörtler (tarif ettiğimiz gibi ) tahmin ettiğiniz gibi çok kırışık olamayacaktır. Zaten tişörtlerin çoğunda ütü gerekmez.

Tişört Nasıl Katlanır?

Ütü gerekse bile tarif ettiğim şekilde katlarsanız tişörtün ön kısmı ( yazısı, reklamı, şekli ve benzeri olan kısım ) kırışmayacaktır. Sadece kolları kırışacaktır ve o da çok önemli değildir. Tişörtün nasıl katlanacağı? hakkında bilgilerimi paylaştık. Unutmayın ütü mü tişörtü gösterir yoksa ön tarafında ki şekilleri mi?

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tisort-nasil-katlanir/