Transparan Pudra

Transparan pudra, makyaj malzemeleri içinde son derece önemli bir yeri olan pudralar çeşitli markalarda satışa sunularak, kadınların makyaj çantalarında olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Pudralar cilt tiplerine göre sınıflandırıldığı gibi, kendi yapılarına göre de sınıflara ayrılırlar.

Transparan Pudra

Değişik tip ve yapıdaki pudralardan birisi de transparan pudralardır. Transparan pudralar renksiz özelliktedirler. Tam da bu yüzden adları transparandır. Televizyon ve sinema sektöründe en sık kullanılan pudralar transparan pudralardır.

Transparan pudra her şeyden önemlisi makyajı tazeler. Özellikle cilt tipi yağlı olan kişiler makyaj yaptıktan bir süre sonra ciltlerinde meydana gelen parlamadan şikayet ederler. İşte transparan pudra burada devreye girer ve bu parlama sorununu ortadan kaldırır. Gün içinde makyaj her parladığında transparan pudrayla matlaştırılabilir.

Transparan pudra aynı zamanda makyajı sabitler. Bilhassa göz altlarında morluklardan şikayet edenler için transparan pudra imdada yetişiyor. Göz altlarına kapatıcı uygulandıktan sonra, kapatıcının etkisini gün içinde sürekli kılmak için transparan pudra ile sabitleme işlemi yapılabilir. Hem böylelikle kapatıcının gözaltlarına dolması da engellenmiş olur.

İçinde ışıltı barındıran transparan pudralar hem makyajı sabitler hem de yüze aydınlık bir görünüm verir. Son dönemde oldukça popüler bir yaklaşım haline gelen strobing tekniği de böylelikle uygulanmış olur. Aydınlatıcının, yüzün çıkık noktalarına uygulanması demek olan strobing, transparan pudra ile de sağlanmış olacaktır.

Transparan Pudra 2

Transparan Pudra Markaları

Gelelim transpatan pudra markalarına…

Flormar transparan pudra makyajı sabitleme konusunda son derece başarılı bir pudra. Ayrıca matlaştırıcı etkisi çok güçlü olmasa da  günlük makyaj için oldukça kullanışlı bir ürün olduğu söylenebilir. Ciltte bir miktar beyazlık bırakabiliyor. Bu durum beyaz tenliler için bir sorun teşkil etmese de, koyu renk ciltlerde ton farkı oluşturabiliyor. Ciltteki yağlanma seviyesini azaltabiliyor. İçeriğindeki meyve özleri sayesinde hafif ve hoş bir meyve kokusu taşıyor.

Essence transparan pudra da transparan pudralar konusunda farklı bir seçenek. Özellikle cildi yağlı olanlarda T bölgesindeki yağlanmayı iyi bir şekilde kapatarak hem sabitleme yapıyor, hem de fondötenin ve kapatıcının göz altlarındaki kırışık çizgilerine dolmasını engelliyor.

Transparan Pudra 3

Rimmel London transparan pudra da kullananlar tarafından son derece başarılı bulunan bir ürün. Rimmel London transparan pudra makyajı matlaştırma ve sabitleme konusunda son derece iyi sonuçlar veriyor. Yapısı oldukça ince ve hafif ve transparan rengi her tür cilde uyum sağlıyor. Kokusu hafif bir parfüm ve pudra kokusu içeriyor. Tek dezavantajı çabuk deforme olan kapağı olabilir.

Ve gelelim Nars transparan pudraya. Nars transparan pudra ambalajı içindeyken oldukça beyaz bir görünüm sergiliyor hatta neredeyse tebeşir tozu kadar beyaz bir görünümü var. Ama bu durum sizi endişelendirmesin; zira yapısı oldukça şeffaf olan bir ürün olduğu için cilde uygulandığında hiç de o kadar rahatsız edici bir beyazlık sağlamıyor. İsminin hakkını verecek kadar şeffaf ve transparan bir pudra olduğu söylenebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/transparan-pudra/