Tüm kadınların bilmesi gereken basit ve kurtarıcı kolay saç modelleri

Tüm kadınların bilmesi gereken basit ve kurtarıcı kolay saç modelleri
Çalışan kadınlar, yoğun iş temposunda hayatınızı gelişi güzel yaşamak zorunda değilsiniz. Hele ki saçlarınızı gelişi güzel toplayıp çıkmak hiç size göre değil. Sizin için araştırdık, kuaföre gitmeye vakit bulamayan kadınlar için basit ve kurtarıcı kolay saç modellerini bu makale altında topladık.

Sabah uyanmak zor. Şık bir kombinle özene bezene giyindikten sonra bir de makyaj ve saça ayıracak vakit bulmak ise daha zor… diyeceğimiz sanıyorsanız yanılıyorsunuz. :) Öyle basit saç modelleri var ki; her ortama uyum sağlayabilecek şıklığınızla yarışabilecek konuma gelebilirsiniz.

En büyük kurtarıcı maşa, düz saçı bukleli veya aşırı kıvırcık saça dönüştürebiliyor. Evde kolay yapılan saç modellerinden bir diğeri de kıvırcık veya dalgalı saçları düzleştirici cihazı ile hızlıca düzleştirmek. Kuaförlerde düz fön çektirmek için harcadığınız vakit ve nakit cebinizde kalsın. Peki fön çekilirken başın sağa-sola, aşağı-yukarı zoraki hareket etmesine ne demeli? Bu tür saç şekillendirme cihazlarının çıkmasıyla en çok da bu eziyetten kurtulduğuma seviniyorum. :)

Maşa-ile-dalgalı-saç-yapımı

En kolay saç modellerinden biri topuzdur. Çok şık bir toka ile tutturduğunuz topuzunuzu, usta ellerden çıkmış gibi yapabilirsiniz. Şık bir abiye elbise ve parıltılı bir tokayla katıldığınız özel davette dikkatleri üzerinize çekmeniz mümkün.

Tepeden-Topuz-Sac-4

Değişik değişik örgü modelleri de yine tüm kadınların bilmesi gereken basit ve kurtarıcı kolay saç modelleri arasında yer alıyor.

evde-örgü-saçmodeli

En kolay saç modelleri ve yapılışı:
Saçlarınız düz bir yapıya sahipse, durulanmayan saç kremini saçlarınıza sürdükten sonra hafif yandan toplayıp saçınızla saçınıza düğüm atın. Evet, şaşırmaya hiç gerek yok. Bu düğüm sayısını iki veya üçe çıkarmak da sizin bileceğiniz iş.

saca-yandan-dugum-atmak

Peki ya fiyonga ne dersiniz? Ön yan saçlarınızdan bir tutam alarak arkada birleştirip, kurdele bağlar gibi fiyonk şeklinde saçlarınız bağlayarak, özgün bir saç modeli yapmış olacaksınız.

fiyonk-sac-modeli

En büyük kurtarıcımız bandanalar, yine baş tacı ediliyor :) Kumaş bir bandanayı saçımıza taktıktan sonra, bandana çevresinde kalan saçlarınızı içinde doğru kıvırarak çok farklı saç modelleri yaratabilirsiniz. Özetle, yaratıcı saç aksesuarları modasına kısa sürede ayak uyduran bandanalar, evde kolay saç modelleri yaratmada bire bir…

sac-bandi-ile-saç-yapımı

Kolay yapılan saç modellerinde düğüm trendi tüm saçları birbirine toplamada da kullanılabilen yöntemlerden biri olarak dikkati çekiyor. Günlük kullanımda farklılık yaratmak için siz de tercih edebilirsiniz.

Tepeden toplanan saç modelleri ile de sempatik bir görünüme kavuşarak, lise yıllarına dönüş yapabilirsiniz. At kuyruğu dediğimiz bu modeli, kendi saçınla toplayıp, küçük bir tel toka yardımıyla saçınıza tutturduğunuzda, saçınızı klasik bir toplama stilinden çıkarıp, görünüşünüze ayrı bir özellik katabilirsiniz. Bu özel görünümü kalın telli saçlara sahipseniz, saçlarınızı bir bileklik veya bir kol saati ile toplayarak kendi tarzınızı da yaratmanız mümkün.

tepede-topuz

Uzun ve ince telli saçlara sahipseniz, katılacağınız davet şık olmanızı gerektiriyorsa, saçlarınızı alabildiğine tel tokayla tutturarak dağınık bir topuz yapabilir, topuzun üzerine de taşlı, şık bir taç iliştirerek şahane bir saç modeli oluşturabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tum-kadinlarin-bilmesi-gereken-basit-ve-kurtarici-kolay-sac-modelleri/