Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır

Türkan Şoray Makyajı Nasıl Yapılır
Türkan Şoray Türk sinemasının tartışmasız en güzel kadın oyuncularından biri. Bunda hem masum ve duru, hem de dişi ve kadınsı duruşunun payı büyük kuşkusuz. Bir de iri, buğulu ve siyah gözlerinin… Türkan Şoray deyince sinemanın “Sultan” karakteri ve gözleri geliyor akla. Türkan Şoray iri ve biçimli gözlerini, kendisine en uygun göz makyajıyla daha da belirginleştirip, netleştiriyor. Pek çok kadının Türkan Şoray’ın gözleri gibi gözlere sahip olmak istediği şüphesiz. Bu mümkün olamasa da, en azından onun kullandığı makyaj tekniklerini kullanarak, gözlerinizde Türkan Şoray bakışlarını yakalayabilirsiniz.

Türkan Şoray makyajı yapmak için, göz makyajı malzemelerini yoğun olarak kullanmanız ve özellikle gözlerinize yoğunlaşmanız gerekecek.turkan-soray-makyajı-nasıl-yapılır2

Türkan Şoray göz makyajı
Önce gözlerinizin içine beyaz kalem çekerek, göz aklarınızı, dolayısıyla da göz hacminizi daha büyük gösterecek ilk adımı atın.

Alt kirpiklerinize gözünüzün dış ucundan başlayarak, göz ortasına kadar ince bir hat siyah göz kalemi çekin. Göz içinize siyah kalem çekmeyin. Bu, gözlere puslu bir bakış verir ancak aynı zamanda da gözlerinizin küçük görünmesine sebep olur. Oysaki Türkan Şoray makyajında en önemli püf noktası iri gözlerdir.

Üst kirpik diplerinize de, göz pınarlarınızdan başlayacak şekilde düz ve uzun bir hat halinde eyeliner çekin.

Gözlerinizi kapatın ve gözkapağınızın tam kıvrılma kısmına far fırçası yardımıyla kalın bir hat şeklinde göz farı ya da göz kalemi uygulayın ve bunu dağıtma fırçası kullanarak hafifçe dağıtın.

turkan-soray-makyajı-nasıl-yapılır1

Kirpiklerinize topaklanmayacak şeklinde bolca maskara sürün. Takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Dudaklarınıza kırmızı tonlarda ya da daha doğal nude tonlarda bir ruj tatbik ederek makyajınızın son adımını da tamamlayın.

Makyaj yapımı yüz kusurlarını kapatma amacı taşıdığı gibi, aynı zamanda yüz hatlarını beğendiğimiz ve hayranlık duyduğumuz ünlü kişilerinmakyaj tekniklerini kendi yüzümüze de uygulama olanağını sağlar ve mutluluk verir.

Siz de makyaj yaparken moda olmuş ya da çok beğenilen makyaj tekniklerini kullanarak, yüzünüzde modern ve profesyonel dokunuşlar oluşturabilirsiniz.

turkan-soray-makyajı-nasıl-yapılır3

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/turkan-soray-makyaji-nasil-yapilir/