Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde farklı çok sayıda yöntem uygulanıyor. Ağda, epilasyon, lazer, jilet, tüy dökücü krem gibi maddeler ve yöntemler ile vücudun her bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulunabiliyor. Uzun süreli temizlik sağlayan bu yöntemler ile elde edilen sonuçlar farklı olabiliyor. Sonuçların süresi ve etkisi, uygulanan yöntem ile tüylerin çıkış süresine göre değişiklik gösterebilir. Yaygın olarak kullanılan tüy dökücü krem kullanımı hakkında detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Günümüzde yaygın şekilde kullanılan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri arasında yer alan tüy dökücü krem, kolay kullanımı ve acısız olması yönü ile tercih edilir. Bu kremleri eczane ya da kozmetik ürün satışı yapan yerlerden kolaylıkla temin edebilir, evde kendi kendinize uygulayabilirsiniz. Tüy dökücü krem satın alırken, tüketiciler için önemli olan nokta tüy dökücü krem fiyatı oluyor. Oysa kremin fiyatından önce etkisi, kullanımı ve uygulama bölgesine uygunluğuna bakılması daha önemlidir. Özellikle hassas ciltler ve hassas bölgeler için bu tür kremlerin seçiminde çok dikkatli olunmalıdır.

Tüy dökücü krem satırke mutlaka satışı yapan kişiden bilgi almanızı öneriyoruz. Bu bilgilerin yanı sıra paketlerinin üzerinde yazan uygulama bölgesi, uygulama şekli ve hangi cilt tiplerine uygun olup olmadığı konusundaki bilgileri de inceleyebilirsiniz. Eğer kozmetik ürünlerin içeriğinde bulunan bazı özel maddelere karşı hassasiyetiniz varsa kesinlikle bu konuda da içerik maddelerine göz atmalısınız. Özel olarak hazırlanan bazı kremlerde farklı maddeler yer alıyor. Örnek olarak bikini bölgesi tüy dökücü kremi ile bacak bölgesi tüy dökücü kremi arasında farklılıklar söz konusudur.

Tüy dökücü kremler, istenmeyen tüylerin kök bölgesine etki eden kremlerdir. Uygulama sırasında buna mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Çok uzun tüylerde kremi kıl köküne ulaşması daha zordur. Bu tür tüyler için uygulama yapılırken mutlaka el ile ovulması gerekir. Bu ovma işlemi sırasında ele kalın bir eldiven geçirmek daha uygundur. Krem kutusunun üzerinde yazan süre kadar tüy köklerinde bekletilen kremi su ile birlikte temizleyebilirsiniz. Bu temizleme sırasında tüylerin kendiliğinden çıktığını göreceksiniz. Bazı kremler ile birlikte verilen tek kullanımlık spatula şeklindeki aparatlar ile de kremleri ve tüyleri temizleyebilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü krem kullanımı genelde ılık duş ile birlikte yapılır. Genel vücut bölümleri için ve bikini bölgesi için farklı krem türleri kullanabileceğiniz gibi tüm vücut bölümlerinde de kullanılan özel kremleri kullanabilirsiniz. Kremi kullandıktan sonra mutlaka uygulama bölgesini güzelce temizleyip tamamen kremden arınmasını sağlayın.
İstenmeyen tüylerin bulunduğu bölgede eğer açık ve taze yara varsa uygulamayı yapmamanızı öneririz. Aynı şekilde farklı deri hastalığı bulunan kişiler için de tüy dökücü kremlerin uygulanmaması gerekir. Uygulama sırasında mutlaka kutu arkasındaki kremin ciltte kalma süresine dikkat edilmeli, daha uzun süre ciltte kalmaması sağlanmalıdır.

Tüy dökücü krem kullanı istenmeyen tüyler için geçici çözümdür. Çok acil olduğu durumlarda kullanılmasını tavsiye ederiz. Genel olarak etkisi 3 gündür. Süre sonunda tüyler hızla ve genelde daha kalın olarak ortaya çıkar. Jilet ile tüy almanın gösterdiği dezavantajlara sahiptir. Yüz bölgesinde kullanılmaması tavsiye edilir. Yan etki görüldüğünde ise hemen krem kullanımının sona erdirilmesi gerekir.
Bazı tüy dökücü kremler ile birlikte tüylerin azalması ve geç çıkması için etkili olduğu öne sürülen losyonlar da paket halinde satılabiliyor. Bu losyonların işe yaraması için tüylerin ilk olarak kökten alınması gerektiği için tüy dökücü kremler ile birlikte kullanılmasının pek bir önemi olmamaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/tuy-dokucu-krem-nasil-kullanilir/