Ünlülerin Güzellik Sırları

Ünlülerin Güzellik Sırları
Güzellik denince kadınlar için akan sular durur. Her kadın güzel ve çekici olmak ve güzelliğini uzun yıllar boyunca bozulmadan muhafaza etmek ister. Güzellikte en etkili rolü elbette doğuştan getirilen genetik özellikler oynar ancak birtakım tedbirler, reçeteler, bakım kürleri,  yaşam tarzı ve beslenme disipliniyle, vücut ve estetik ölçülerini korumak mümkündür. Hemen her kadının çok beğendiği, hayran olduğu, idol olarak kabul ettiği ünlü kadınlar vardır ve bu ünlülerin güzellik sırları merak edilir.  Bakalım beğenilen ünlülerin güzellik sırları neler?

ünlülerin güzellik sırları

İvana Sert: Televizyon ekranlarında sıkça rastlanılan ve Sırp güzelliğini gözler önüne seren İvana Sert, cildini yenilemek için Bepanthen krem kullanıyor. Her sabah müzik açarak oynadığını belirten İvana Sert, fit vücudunu ve ideal vücut ölçülerini düzenli yaptığı spora borçlu olduğunu söylüyor. Doğal beslenmeye dikkat eden Sert, az ve sık yiyor.

ünlülerin güzellik sırları-ivana-sert

Tülin Şahin: Dünyaca ünlü top model Cindy Crawford’a olan benzerliğiyle dikkat çeken Tülin Şahin de az ama sık yiyen ünlülerden. Sabah akşam cildini çay ve haşlanmış pırasa suyu ile temizleyen, cildine düzenli olarak bal maskesi uygulayan, bisiklete binen ve yeterli sıvı tüketen Tülin Şahin, yıllar geçmesine rağmen hala güzelliğini ve düzgün fiziğini koruyan ünlülerden…

ünlülerin güzellik sırları-tulin-sahin1

Miranda Kerr: Dünyaca ünlü genç ve güzel model Miranda Kerr, düzenli egzersiz ve fitness yaptığın, dengeli beslendiğini ve cilt güzelliğini mutlaka her gün yediği avokadoya borçlu olduğunu söylüyor.

ünlülerin güzellik sırları-miranda-kerr

Tuba Büyüküstün: Düzgün yüz hatları ve ince fiziğiyle pek çok kadının hayranlıkla izlediği ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün en çok sebze yemeklerini tercih ettiğini, sebze yemenin içini temizlediğini hissettiğini söylüyor. Bitki çaylarını severek tüketen Büyüküstün, hayat kalitesinin kilo verince daha da yükseldiğini fark edince, ince kalmaya özellikle dikkat ettiğini de belirtiyor. Makyajdan yorulan cildini pembe maskeyle rahatlattığını söyleyen güzel oyuncu, cilt güzelliği için vitamin kapsüllerinden de yardım alıyormuş.

ünlülerin güzellik sırları-tuba-büyüküstün

Beren Saat: Katıldığı bir yarışma sayesinde fark edilen ve günümüzde en beğenilen ve takip edilen kadın oyunculardan biri olan Beren Saat, beslenmesine çok dikkat ettiğini ifade ediyor. Sette bile olsa makarna, pilav, patates gibi kompleks karbonhidratlardan uzak durduğunu, bunun dışında kalan gıdaları da aza az tükettiğini belirtiyor. Cilt güzelliğinin sırrı ise 14 yaşından beri kullanmadığı şeker olsa gerek. Doğal bir tarzı olan genç oyuncu bu doğallığı, yaşam ve beslenme tarzına da uyarlayarak güzelliğini muhafaza etmeyi başarıyor. Kahvaltıda beyaz yerine esmer light ekmek tercih eden, gün içerisinde bol su tüketen, asla atlamadığı ara öğünlerinde ton balığı yiyen Beren Saat ağır makyajlardan da kaçınıyor.

ünlülerin güzellik sırlar-beren-saat

Çağla Şikel: Eski güzellik kraliçesi, manken, oyuncu ve sunucu Çağla Şikel farklı güzelliğe sahip ünlülerden. Saçları, ince fiziği ve kendine has giyim ve takı stiliyle, çoğu kadının hayranlıkla takip ettiği Şikel, saç güzelliği için tatlı badem yağı kürünü sıklıkla uyguluyormuş. Bol su tüketen ve düzenli egzersizlerini aksatmayan ünlü manken, cilt güzelliğini ise argan yağına borçlu olduğunu belirtiyor.

ünlülerin güzellik sırları-çağla-şıkel

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/unlulerin-guzellik-sirlari/