Vajina Estetiği

Vajina estetiği, bazı kadınlarda vajinada oluşan deformasyonlar, şekil bozuklukları, dış dudaklarda veya iç dudaklarda meydana gelen sarkmalar, kadınların kendilerini güzel hissetme arzusu vajina estetiği ameliyatı konusunu gündeme getirir.

Peki vajina estetiği nedir, tam olarak hangi amaca yöneliktir ve nasıl yapılır bir bakalım. Vajina estetiği ameliyatı  kadınların cinsel organlarındaki şekil bozukluğunu giderme amaçlı yapılan bir estetik operasyondur. Günümüzde vajina estetiği ameliyatı yaptıran kadınların sayısında artış görülmektedir. Bu operasyonlar sadece şekil bozukluğunu giderme amaçlı değil, cinsel hazzı artırma amaçlı da yapılabilmektedir.

Cinsel organını estetik açıdan iyi bulmayan veya cinsel ilişkiden zevk almayan kadınların başvurduğu yöntemlerden biri olan vajina estetiği ameliyatı, ameliyat sonrası istenen netice elde edildiğinde kişiyi psikolojik açıdan da mutlu etmekte ve bu da yaşamın geneline olumlu şekilde yansımaktadır.

Bazı kadınlarda cinsel organın zaman içinde deforme olması, şekil ve yapısında bozulma meydana gelmesi, deri renginde meydana gelen değişimler, kişide psikolojik açıdan  sıkıntı meydana getireceği cinsel yaşamı da sekteye uğratabilir. Kadında stres hatta kompleks yaratabilir. Kimi kadın sırf bu sebeple cinsel ilişkiye dahi girmek istemeyebilir.

Vajinada dış dudaklar yani büyük dudaklar, vulvanın dışardan bakıldığında görünen kısmıdır. Dış dudakların dolgunluğu, büyüklüğü ve şekli estetik açıdan önemlidir. İşte bazı kadınlarda dış dudaklar ya hiç gelişmemiştir, ya daha az gelişmiştir, ya asimetrik olarak gelişmiştir, ya da fazla gelişmiştir. Dış dudakların gelişmemesi kadar, fazla gelişmesi yani etli ve dolgun olması da sıkıntıdır.

Bu durum doğuştan gelen bir durumdur ve sözgelimi bikini giyildiğinde yahut dar bir kıyafet giyildiğinde rahatsız edici ve fazla belirgin bir durum ortaya çıkar. Büyük dudaklardaki bu dolgunluk vajinada terleme ve buna bağlı hoş olmayan kokulara sebebiyet verebilir.

Vajina Estetiği 1

Bunun dışında vajinal salgıların yoğunlaşarak mantar oluşumuna sebebiyet vermesi de ayrı bir olumsuzluktur. Bu durum kıyafet tercihlerinde sıkıntı yaratır, vücuda oturan kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırır. İşte vajina dış dudak estetiği bu tür bir sebepten dolayı devreye girebilir.

Lokal yahut genel anestezi kullanılarak yapılacak ameliyatlarla vajina dış dudaklarda küçültme yapılabilmektedir. Bu liposuction yöntemiyle de, fazlalıkların kesilip çıkartılması yöntemiyle de gerçekleştirilebilmektedir.

Vajina dış dudak estetiği ergenlik çağını tamamlamış hemen her kadında uygulanabilmektedir.

Vajina görüntüsündeki deformasyon çocuk doğurmuş kadınlarda, çok fazla cinsel ilişkiye girmiş kadınlarda daha fazla görülmektedir. Hiç cinsel ilişkiye girmemiş kadınlarda vajina estetiği yapılacaksa, bu durum kızlık zarına herhangi bir zarar vermez.

Vajina estetiği ameliyatının gebe kalmaya, normal doğum yapmaya, cinsel ilişkide bulunmaya ve ilişkide orgazm olmaya herhangi bir manisi yoktur. Vajina dış dudak estetiği ameliyatı aktif cinsel hayatı henüz başlamamış genç kızlarda da yapılabilmektedir.

Vajina Estetiği 2

Ameliyat sonrası iyileşme süresi son derece kısadır ve kolaydır. Vajina estetiği sayesinde kadında özgüven oluşur, vajinusmus başta olmak üzere pek çok problem de önlenmiş olur. Birey, sağlıklı bir cinsel hayata başlar, yahut kötü giden cinsel yaşamı düzelir ve bu durum psikolojisine de olumlu olarak yansır.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği ameliyatı olmaya karar veren yahut bu konu üzerinde ciddi ciddi düşünen bir kadın vajina estetiği ameliyatı nasıl yapılır sorusuna da yanıt arar. Vajina estetik operasyonu ortalama 1 saat sürer. Ağrılı ve sancılı bir ameliyat olduğu söylenemez.

Ameliyattan sonra normal hayata dönülebilir. Eğer çok dolgun olan dış dudakların küçültülmesi amacıyla liposuction işlemi yapılmışsa deride 1-2 mm’lik kesiler oluşur, bu kesiler de yaklaşık 1 hafta içinde kendiliğinden iyileşir. Operasyondan sonra oluşan kesik ve yaralar 1 hafta ila 10 gün içinde iyileşir.

Bu aşamada vajina bölgesinin temiz tutulması ve hijyene uyulması yeterlidir. Başka özel bir bakım ve ihtimama gerek duyulmaz. Yaklaşık 3 haftalık bir iyileşme sürecinin ardından cinsel yaşam eskisi gibi devam edebilir.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Dış dudakların çok zayıf olduğu durumlarda da bu bölgeyi dolgunlaştırmak amacıyla operasyon yapılabilir. Dış dudakları dolgunlaştırmak için yapılan bu operasyonda vücudun diğer bölgelerinden alınan bir miktar yağ dış dudaklara enjekte edilir.

Bu yağ çoğunlukla vücutta fazlalık olan karın, kalça, basen, iç bacak gibi bölgelerden alınır ve vajina dudaklarının içine dolgu yapılır. Vajina dış dudak estetiği yaklaşık 1 saat sürer.

Vajina estetiği ameliyatı riskli bir ameliyat değildir. En basit operasyondaki risk ne kadarsa en fazla o kadardır. Hastaların büyük çoğunluğu operasyon sonunda neticeden memnun kalır.

Bu tür bir operasyon yaptırmayı düşünüyorsanız merakınızı bir nebze de olsa gidermeniz ve fikir sahibi olabilmeniz açısından vajina estetiği video görüntülerini de izleyebilirsiniz. Ama en sağlıklı bilgiyi görüştüğünüz hekiminiz zaten verecektir.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır? 1

Vajina Estetiği Fiyatları

Vajina estetiği ameliyatı için ne kadarlık bir bütçe ayırmak gerekir, bu işin kişiye maliyeti nedir? En çok merak edilenlerden birisi de budur. Ameliyat fiyatı; ameliyatın tipine, nasıl bir işlem yapılacağına, hangi şehir ve hastanede yapılacağına göre değişir.

İç dudak estetiği, dış dudak estetiği, vajina daraltma gibi işlemlerin maliyetleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple, ameliyatın maliyeti de her hastaya göre farklı olacaktır. Muayene olacağınız ve operasyonun yapılacağı hastane belli olduktan sonra ücretlendirme hakkındaki en net bilgiyi hastane ve hekiminizden alabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/vajina-estetigi/