Varikosel Ameliyatı

Varikosel hastalık sonrası erkek özel organında kan birikmesi olduğu anlaşılabilir.  Genelde açık cerrahi tedavi yöntemi ile işlem yapılır. Varikosel hastalık dopler yöntemleri ile kontrol edilir. İlgili makalemiz Varikosel Ameliyatı, konusu hakkında bilgi verecek niteliktedir. Varikosel hastalık durumu birkaç hafta içinde süren tetkikler ile belirlenir.

Varikosel Ameliyatı

Varikosel hastalık erkeklerin damarlarındaki tıkanmalar olarak değerlendirilebilir. Varikosel hastalık yapılacak olan komplikasyonlar ile yok edilir. Tedavi şekilleri genelde lokal anestezi ile yapılır.  İlgili makalemizde varikosel ameliyatı nedir sorusu için yanıt alacaksınız. İlgili makalemiz ameliyat şekillerinin yanı sıra okuyucularımıza varikosel ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında da bilgi verecektir.

Laporoskopik tedavi: cerrahi mikroskobik yöntemler ile erkeğin test edilmesidir. Doktorların en fazla önerdiği yöntemdir. İlgili hastalık için çok ağrılı olmadan ameliyat yapılması sağlanır. Cerrahi araçlar ile 2 hafta sonrasında kısa sürede iyi olmak mümkündür.

Ameliyat sonrası ilaç tedavisi uygulanır. Cinsel ilişki ise kesinlikle 3 ay boyunca yasaktır. Ameliyat sonrası biraz ağrı oluşabilir. Ayakta uygulanan tedavidir. Açık tedavide olduğu gibi Laporoskopik tedavi işleminde de % 94 başarı oranı bulunur. Dolayasıyla oranı oldukça fazladır. Aşağıdaki tanımlamalar ile varikosel ameliyatı nasıl yapılır sorusu için yanıt alacaksınız.

Varikosel Ameliyatı 1

Açık tedavi: hasta içi gün içinde kendine gelir. Ameliyat sonrası doktor verdiği ilaçların hepsinin düzenli kullanılmasını ister. Herhangi bir cinsel ilişki ise ameliyat sonrası kesinlikle 3 ay boyunca yasaktır. En yüksek başarı oranı olan ameliyattır. Erkek 2 gün içinde eski alışkanlıklarını yerine getirebilir. Ayakta uygulanan tedavidir. Başarı oranı oldukça fazladır. Ayrıca varikosel ameliyatı olanlar genelde açık tedaviden yanadırlar.

Perkütan Emprovizasyon: ayakta yapılır. lokal anestezi ile birlikte hastanın kasık veya boyun bölgesinde, bir alet yardımcı ile damarların içine ulaşılarak yapılır. İlgili yöntem çok fazla tercih edilmez. Yaşam kalitesini ileride düşürebilecek olan yöntemdir. İşlemden sonra çok fazla ağrı meydana gelebilir. 2 hafta sonrası ağır hareketler yapılmaya başlanır.

Varikosel Ameliyatı Fiyatı

Varikosel hastalık erkeklerde kısırlığı engellemek ve tedavi etmek adına çok önemlidir. Aşağıdaki maddeler varikosel ameliyatı fiyatı hakkında bilgi vericidir.  Yumurtalıklar için meydana gelen bu sorunu genelde sınırlı uyuşturma yöntemi ile yok ediyorlar.

Varikosel Ameliyatı 3

Kan akımını dengede tutmak için mutlaka ameliyat olmanız gerekir. Ayrıca her hastanede fiyatlar değişir Varikosel hastalık ameliyatı özel hastane kalitesine göre değişik fiyat listesine sahiptir. 1200 üzerinden başlar ve yaklaşık 15,000civarı değişen fiyat listesi bulunur

 • Laporoskopik tedavi: 2500-11,000 arası fiyattadır.
 • Açık tedavi: 4500-500 TL üzerinden yapılır.
 • Perkütan Emprovizasyon: 1200 TL- 1500 TL üzerinden fiyatlandırılmaktadır.
 • Her komplikasyonda olduğu gibi varikosel ameliyatı sonrası ağrı oluşması oldukça normaldir. İnternet üzerinden varikosel ameliyatı izle sekmesi tıklanarak, gerekli araştırmaları yapabilirsiniz.

  Erkekler ameliyat olduktan sonra bir süre cinsel ilişki yasaktır. Dolaysıyla varikosel ameliyatı sonrası gebelik, mümkün değildir. Her mikro cerrahi operasyonda muhakkak risk vardır. Kadınların da zarar görmemesi adına bir süre ilişki yasaktır. Fakat bayan daha sonrasında hamile kalabilir.

  Varikosel Ameliyatı 4

 • Ameliyat sonrası ağır hareketlerden kaçınmak gerekir.
 • Ağır hareketler yaparak gelişmeye çalışan spermlere zarar vermeyiniz.
 • Doktorun verdiği ilaç tedavisini uygulayınız.
 • Yumurtalıkları sıcak tutmaya çalışınız.
 • Bilmediğiniz bitkisel destekli ilaçları kullanmayınız.
 • Yumurtalıklarda ameliyat sonrası şişlik olacağından dolayı ilgili bölgesini mutlaka sıcak tutunuz.
 • Damarların açılması için mutlaka ara sıra ilgili bölgeye masaj yapınız
 • Kas ve bacak ağrısını yok etmek içinde yerden yüksek olan bir yastık kullananız.
 • Rahat kıyafetler giyerek bilmediğiniz ağrı kesici ilaçları kullanmayınız
 • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/varikosel-ameliyati/