Vazelin İle Kirpik Uzatma

Vazelin kimya sanayinin en sağlıklı ürünlerinden birisidir. İçerisinde zararlı kimyasallar bulunmayan nadir ürünlerden olan Vazelin ile kirpik uzatma ise bir efsane olmanın ötesinde, gerçek anlamda oldukça etkili bir yöntemdir. Yani vazelin kirpik uzatırmı sorusunun cevabına net bir biçimde evet denilebilmektedir. Elbette kirpiklerin uzaması ve sağlıklı olabilmeleri için, beslenme düzenine dikkat edilmesi gereklidir. Zira kirpiklerimiz vücudumuzun tüm uzuvları gibi, vitamin, mineral ve proteinlerden oluşur. Doğru beslenme ile bu gereksinimlerin giderilmesi mümkündür. Elbette bazı uygulamalarla da kirpiklerin uzatılması mümkündür.  Kirpik uzatma yöntemleri olarak bildiğimiz yöntemlerin bazıları şöyledir.

 • Vitamin ihtiyacını karşılayacak biçimde beslenmek.
 • Yeterince sıvı almak (Günde 1.5litreden fazla)
 • Yeşil yapraklı sebzeleri tüketmek
 • Mevsim meyvelerini düzenli olarak tüketmek
 • Deniz mahsulleri tüketmek
 • Yumurta ve süt ürünleri tüketmek

Başlıca beslenme ihtiyaçları içerisinde yer alırken,

 • Her gün düzenli olarak kirpikleri taramak.
 • Kirpiklere zeytinyağı ve badem yağı sürmek
 • Kirpiklere vazelin sürmek
 • Kirpiklere Yeşil çay ile tampon yapmak
 • Kirpiklerde makyaj artığı bırakmamak ve her gün temizlemek

Uygulanacak yöntemlerdendir. Tabii burada ana başlıkları biçiminde verdiğimiz içeriklerin oldukça ciddi bir içeriği bulunmaktadır. Beslenme başlığındaki maddelerimiz sadece kirpiklerin değil, tüm vücudumuzun sağlığı için faydalıdır.

Vazelin İle Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal yollarla kirpik uzatma yöntemleri içerisinde vazelin oldukça kolay bir yöntemdir. Herhangi bir yan etkisi olmayan vazelin, kirpiklerin hızlı uzamasını ve beslenmesini doğal olarak sağlar. Sağlıksız kirpiklerinizi tararken fırça üzerine az bir miktar vazelin sürmeniz yeterli olacaktır. Vazelini tüm gün ve gece boyunca tazeleyebilirsiniz. Hiçbir yan etkisi yoktur. Aynı biçimde saç ve kaşlar üzerinde de etkili bir üründür. Vazelin kirpik uzatırmı? Sorusunun cevabı, sadece kirpik değil, kaş ve saçları da uzatır şeklinde verilebilir.

Ancak kullanılacak vazelinin orijinal ürün olması gerekir. Zira vazelin günümüzde marka olarak çok farklı ürünler üretmektedir ve bu ürünlerin tamamı aynı sonucu elde etmemizi sağlamaz. Bizim bahsettiğimiz vazelin, klasik, renksiz veya pembe renkli vazelindir. Oldukça katı bir formu ve kendine has kokusu vardır. Esasında pek de hoş olduğunu söyleyemeyeceğimiz kokusu, günümzüde eskiye nazaran bir miktar azaltılmıştır. Ancak içerisinde kimyasal kullanmamak için, katkı maddesi uygulanmamaktadır.

Vazelin İle Kirpik Uzatma 1

Vazelin oldukça iyi nüfuz etki eden bir üründür. Kolaylıkla temizlenmez. Kaldı ki buna gerek de yoktur. Kaş ve kirpiklerinize, kulak temizleme çubuğu veya parmaklarınızla dikkatlice uygulayabilirsiniz. Ne olursa olsun, göz içerisine temas etmemesini sağlamanızda fayda vardır. Her ne kadar oldukça zararsız olsa da, sonuç olarak bir kimyevi üründür ve olumsuz etkilerinin olabilmesi muhtemeldir. Olası olumsuzluklardan etkilenmemek için, gerek sürmekte olduğumuz aracın, gerekse vazelinin göze temasını kısıtlamamızda fayda vardır.

Sonuç olarak kirpik uzatma teknikleri ile birlikte vazelin kullanmak  kirpiklerimizin hızlı uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Ayrıca düzenli kullanılırsa, belli bir parlaklık vereceği, hatta orta vadede pek çok kozmetik ürünün kullanılmasına gerek kalmayacağı dahi söylenebilir. Sabahları rimel üzerine bir miktar vazelin sürdüğünüzde, renksiz olmasına rağmen kirpiklerinize doğal bir hacim verecek, bunun yanında besleyecektir. Doğal kirpik uzatma yöntemleri içerisinde, her ne kadar kimyasal bir ürün olsa da, nispeten doğal sayılabilecek vazelin güvenle kullanılabilen oldukça etkili bir üründür. Herhangi bir parfümeri, hatta marketten dahi temin edebileceğiniz bu ürünü, tüm vücudunuzda cilt nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Ancak açık yaralara ve yanıklara uygulanması noktasında dikkatli olunması gereklidir. Bilinçsiz kullanımı hayati değilse de, riskler barındırmaktadır. Ancak kirpik konusunda hiçbir problem ve yan etki oluşmaz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/vazelin-ile-kirpik-uzatma/