Venüs Gamzesi, Venüs Gamzesi Nedir, Venüs Gamzesi Kimlerde Olur?

Venüs gamzesi, belin arka kısmında kuyruk sokumunun hemen üzerinde ve iki yanda bulunan çukurluk bölge Venüs halkası olarak adlandırılır. Bu gamzeler kişiyi son derece cazibeli, çekici ve alımlı kılar. Venüs gamzesi kişide doğuştan var olan bir vücut detayıdır.

Venüs Gamzesi, Venüs Gamzesi Nedir, Venüs Gamzesi Kimlerde Olur? 1

Ama cerrahi alanda gelişen teknikler sayesinde artık kadınlar bu küçük detaya bir operasyonla kavuşabiliyorlar. Bel bölgesinin daha güzel ve cazibeli olmasını isteyen kadınlar bu ayrıntıya ufak çaplı bir operasyonla kavuşabiliyor

Venüs gamzesi belirginleştirme ile alakalı ameliyatlar günümüzde en trend ameliyatlar arasında yer alıyor. Cazibeli bir vücudun da simgesi olan venüs gamzeleri özellikle yaz aylarında bikinili vücutlarda son derece güzel bir detay oluşturuyor.

Venüs gamzesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını daha detaylı ele alacak olursak; poponun üst kısmı ile belin birleştiği bölgede bulunan Venüs gamzeleri, kişinin istediği bölgeye yapılabiliyor. Kalçadaki orta hattın iki tarafında kişinin istediği bir yere işaretlenerek yapılabiliyor. Daha sonra işaretlene bölgede 2 mm’lik kesik açılarak içindeki yağ tabakası alınıyor.

Venüs Gamzesi, Venüs Gamzesi Nedir, Venüs Gamzesi Kimlerde Olur?

Bu işlemden sonra deri altında o bölgede çukurluk oluşuyor. Kişinin isteğine göre simetrik bir çukurluk oluşturulabiliyor. Venüs gamzesi belirginleştirme ameliyatı lokal anestezi altında yapılır ve aşağı yukarı 15-20 dakika sürer. Hasta, operasyonun ardından hemen evine veya işine dönebilir.

Venüs gamzeleri, sağlık problemi olmayan ve isteyen herkese uygulanabiliyor. Bilhassa 15-30 yaş aralığı kadınlar Venüs gamzesini daha fazla tercih ediyor.   

Venüs Gamzesi Kimlerde Olur?

Tıp dilinde “Lateral lumbar girintileri” olarak adlandırılan bu gamzeler aynı zamanda kişilerin sağlığı ve karakter özellikleri ile ilgili ipucu da veriyor.

Yapılan araştırmalara göre belinde Venüs gamzesi olan kadınların seks sırasında daha çabuk tatmin oldukları yani daha kısa sürede orgazm olabildikleri saptanmış. Buna sebep olarak da pelvis, yani omurganın kendine has bir şekle sahip olması gösteriliyor.

Venüs Gamzesi, Venüs Gamzesi Nedir, Venüs Gamzesi Kimlerde Olur? 3

Venüs gamzesi olan kadınların kemik ve kas yapıları kan akışının daha kısa sürede hızlanmasına  zemin hazırladığı için orgazma ulaşma süreleri de o kadar kısa oluyor deniliyor.

Venüs gamzesi, kişinin kilo, boy, vücut yapısı ve atletik durumuna göre değişkenlik gösteriyor. Venüs gamzesi sadece kadınlarda mı oluyor, erkeklerde Venüs gamzesi olmuyor mu diye sorarsanız, erkeklerde çok nadir rastlandığını söyleyebiliriz.

Venüs Gamzesi Egzersizi

Venüs gamzeleriniz varsa fakat onları daha bariz ve görünür hale getirmek istiyorsanız, bunu bazı egzersizlerle sağlayabilirsiniz. Bilhassa bel ve karın kaslarına yönelik hareketler hem vücut kaslarınızı çalıştırdığı gibi, hem de gamzelerinizin belirginleşmesini sağlayacaktır. Yani Venüs gamzesi belirginleştirme işi sizin egzersizlerle olan ilişkinize bağlı. Her gün düzenli olarak yapacağınız egzersizler sayesinde Venüs gamzesi nasıl yapılır sorunuza yanıt alabilirsiniz.

Venüs çukuru da denilen Venüs gamzelerine en az 3, en fazla 20 dakika sürecek mini operasyonlarla sizin de belinizi süsleyebilir.

Venüs Gamzesi, Venüs Gamzesi Nedir, Venüs Gamzesi Kimlerde Olur? 4

Ne de olsa güzellik denildiğinde akan sular duruyor öyle değil mi?

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/venus-gamzesi-venus-gamzesi-nedir-venus-gamzesi-kimlerde-olur/