Wag Maşa

Wag maşa, saçlarda vak ya da başka bir deyişle wag dalgası eski dönemlere ait bir saç modelidir. Saçlarda bir Fransız esintisi oluşturan vag saç modelini kuaföre gitmeden kendi kendinize da yapabilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için üretilen özel wag maşaları sayesinde.

Wag Maşa 1

 

Vak dalgası, klasik spiral ve bukleli dalgalardan farklıdır. Vak dalgaları düze yakın ama düz olmayan, sırt kısımları belirgin, spiralsiz dalgalardır ve yüze oldukça nostaljik ve romantik bir hava verirler. Şimdilerde son teknolojiyle üretilen maşalar sayesinde saçlarda bu Fransız stili romantik modeli uygulamak mümkün. Vag maşa yapılışı ile ilgili birkaç ipucu edinerek saçlarınızda bu nostaljik dalgaları elde edebilirsiniz.

Wag Maşa Nasıl Yapılır?

Saçlarınız için uygun bir wag maşa edinmek bu iş için ilk adımdır. Maşayı ısıtın ve yıkayıp iyice kuruttuğunuz saçlarınızı tutamlara ayırın. Her bir tutamı alttan gergin şekilde tutarak ve saç diplerinden başlayarak aşağıya doğru kademe kademe presleyin. Tüm saçınıza bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızı elinizle hafifçe açarak doğallaştırın. Wag saçlarınız hazır. Wag maşa kullananlar ve kullanmak isteyenler için çok farklı model ve marka ve fiyat seçenekleri var.

Wag Maşa 2

İsmi en çok duyulan ve kullanılan maşalardan birisi Babyliss wag maşadır. Çabuk ısınan, kolay kullanılan ve kalıcı vak dalgaları oluşturan Babyliss wag maşayı elektronik cihaz satan büyük marketlerde bulmak mümkün. Diğer wag maşa türleri derin wag maşa ve prodiva wag maşa olarak sayılabilir. Derin denme sebebi, maşanın saçlara sık ve küçük dalgalar değil, okyanus dalgalarını andıran daha derin ve hacimli dalgalar vermesidir. Prodiva maşa ise saçlara normal maşalara göre 6 kat daha yoğun iyon verir.

Bu da saçların kurumasını önler. Prodiva maşa ile kıvırcık, yoğun ve sert telli saçlarda dahi mükemmel sonuç alınır. Prodivadaki negatif yüklü iyonlar saç pulcuklarını adeta mühürler ve saçtaki nemi korur. Bu da saçların pürüzsüz ve parlak olması demek.

Wag Maşa 3

Wag Maşa Fiyatları

  • Babyliss wag maşa fiyatı ortalama 280 TL
  • Derin wag maşa fiyatı ortalama 200-250 TL civarı
  • Prodiva wag maşası fiyatı ise ortalama 150-200 TL civarıdır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/wag-masa/