Yağ Yakıcı Kürler

Zayıflamak için etkili ve her zaman kullanılabilecek özel karışımlara zayıflama kürü adı verilir. Etkisi ve içindeki malzemelere göre uygulama süresi de değişen bu kürler, vücutta yer alan fazla yağların eritilmesi için düzenli olarak tüketilir.

Alanında uzman isimlerin de özel çalışmaları sonucu ortaya çıkardığı özel yağ yakıcı kürler ve yağ yakan yoğurt kürü hakkında detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Yağ Yakıcı Kürler 1

Vücuda alınan yağlar, enerji sağlamak için parçalanarak kullanılır. Kişinin genel yapısı, gün içindeki hareket oranı ve genetik faktörlere bağlı olarak değişen enerji ihtiyaçlarını karşılamakta önemli etkilere sahip olan bu yağlar, kimi zaman ihtiyaçtan daha fazla alınır.

Vücuda fazla alınan yağlar, kullanılamayıp harcanamaz ve belirli bölgelerde toplanır. Vücudun özellikle hareket etmeyen bölgelerinde konumlanan bu fazla yağlar ilk başlarda bir sıkıntı yaratmazken, ilerleyen zamanlarda büyüyüp iyice yerleşerek kişide fazla kiloya neden olur. Yağlanmaya bağlı alınan kiloların verilmesi için özel yağ yakıcı kürler mevcuttur.

Belli zaman aralıklarında ve etkisine göre belirlenen sürelerde uygulanması gereken bu kürler, metabolizma hızlandırma özellikleri ile vücutta depolanan fazla yağların eritilmesinde etkilidir.

Yağ yakıcı kürlerde genel olarak yoğurt, maydanoz, dere otu, limon suyu, acı ve tatlı baharatlar kullanılıyor. Metabolizma hızlandırma, sindirim sistemi düzenleme özellikleri bulunan bu malzemelerin belirli ölçülerde birleştirilmesi ile ortaya çıkarılan kürler, tamamen doğal olmasına rağmen mutlaka belirtilen sürelerde uygulanmalıdır.

Yağ Yakıcı Kürler 2

Yağ yakıcı kür olarak etkili şekilde kullanılan çok sayıda kür tarifi mevcuttur. Bu kür tarifleri, herkeste aynı etkileri ortaya çıkarmayacağı için kişi kendisine en uygun kür tarifini yine kendisi belirleyecektir. göbek yağı eritmek için uygulanabilecek tariflerden seçim yaparken;

  • Kür içinde yer alan malzemelere karşı alerjik durum,
  • Kür içindeki malzemelerin etki durumu,
  • Her hangi bir sağlık sorunu var ise yine kür içinde yer alan malzemeler ile sağlık sorunun etkisi,
  • Kürün uygulanış süresi ve kişinin vakti,
  • Kür içinde yer alan malzemelerin kişinin damak tadına uyumu, gibi faktörlere dikkat edilmesi gerekir.

Göbek Yağı Eritme Kürü

Göbek eritmek için uygulanan yağ yakıcı kürler, bölgesel zayıflama için etkili karışımlar arasındadır. Göbek bölgesinde meydana gelen yağlanmaları önlemek ve bu yağların eritilmesinde yardımcı olmak için yoğurt ve maden suyu ile hazırlanan göbek eritme kürü kullanılabilir. Bu özel kür için gereken malzemeler;

  • 1 şişe maden suyu
  • Yarım limonun suyu
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

Karışım için gereken malzemeleri hazırladıktan sonra yoğurdu derin bir kase içine alıp üzerine limonu sıkın. Limonlu yoğurdun içine maden sodasını yavaş yavaş karıştırarak ekleyin. Malzemelerin hepsini birden karıştırdığınızda asitin etkisi ile köpüreceği için bu kısmına dikkat etmeniz gerekir. Karışım homojen kıvam alınca hazırdır.

Yağ Yakıcı Kürler 3

Göbek yağı eritmek için kürü günde 2 kere tüketmeniz gerekir. Sabahları kahvaltıdan yarım saat önce aç karnına ve geceleri uyumadan önce yarım saat önce tüketebileceğiniz bu karışımı düzenli olarak kullanmanız gerekir. Yağ yakıcı yoğurt kürüne ek olarak spor ve diyet uygulamaları da yaparak daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

  • Yağ yakıcı doğal kürler, her ne kadar doğal malzemeler ile hazırlansa da metabolizmaya olan etkisinden dolayı bazı durumlarda uygulanmamalıdır. Hamilelik döneminde olan, hamilelik planlayan ya da emziren anneler kesinlikle bu tür kür uygulamalarını yapmamalıdır. Kronik rahatsızlığı bulunan, sürekli ilaç kullanmak zorunda olan kişiler ve 18-65 yaş aralığında olmayan kişilerin yine bu tür kürleri uygulamaması gerekir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yag-yakici-kurler/