Yandan Topuz Modelleri

Topuz modelleri, kadınların istek ve zevklerine göre sürekli olarak değişmeye devam etmektedir. Eski zamanlarda yalnızca özel günlerde topuz modelleri uygulanmaktaydı. Fakat günümüz koşullarında aktif bir sosyal hayata sahip olan ya da çalışan kadın sayısının son derece fazla olması sebebi ile günlük hayatta da şık olmak gerekmektedir.

Yandan Topuz Modelleri

Bütün bu sebeplerden dolayı da hem özel davetlerde hem de günlük hayatın içerisinde birbirinden farklı topuz modelleri denenmeye devam etmektedir.

Yandan Topuz Modelleri 1

Topuz yapmak denildiğinde kişilerin akıllara saatlerce kuaförde beklemek gibi son derece can sıkıcı durumlar gelse de, artık kadınlar kendi evlerinin imkânlarında da en modern topuz modelleri arasından dilediğini yapabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Yan topuz saç modelleri, her geçen gün çok daha fazla sayıda kadın tarafından yapılmaya devam etmektedir. Bu saç modeli de, kendi içerisinde farklı modellere ayrılmakta ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu kapsamda en çok tercih edileni ise dağınık topuz olmaktadır.

Yandan Topuz Modelleri 3

Yandan dağınık topuz modelleri, hem görünümü hem de kolay bir yapıma sahip olması sebebi ile her türlü ortama büyük bir uyum sağlamaya da devam etmektedir. Bu sebepten dolayı da kadınlar gün içerisinde girecekleri her ortamı göz önünde bulundurarak bu modeli kullanabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Yandan Topuz Modelleri 4

Yandan Topuz Nasıl Yapılır?

Çok sayıda kadın tarafından büyük bir ilgi gören yandan topuz modelleri, daha çok dağınık halleri ile beğeni toplamaktadır. Bu sebeple de çok sayıda kadın tarafından yan topuz yapımı nasıl olur?

Sorusu da sıklıkla yöneltilmeye devam etmektedir. Bunun için ise öncelikle ince uçlu bir tarak, bir lastik toka, birkaç tel toka ve bir saç sabitleyici ürün yeterli olabilmektedir.

Yandan Topuz Nasıl Yapılır?

Yandan topuz, hangi tarafta durması isteniyorsa saçlar o tarafa toplanır. Dağınık olması istendiğinde saçlara maşa yapılır, daha sade olması isteniyorsa da saçlara fön çekilir. Yandan topuz modellerinde, yapılan topuz ensede ya da en fazla kulak hizasında olmalıdır.

Yandan Topuz Nasıl Yapılır? 1

Lastik toka ile atkuyruğu yapıldıktan sonra tel tokalar ile sabitlenmektedir. Bütün gün bozulmadan kalabilmesi için de sabitleyici ürün kullanılarak topuz bitirilir.

Yandan Topuz Nasıl Yapılır? 7

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yandan-topuz-modelleri/