Yara İzi Giderici Kremler

Yara İzi Giderici Kremler
Skar yani bir yara iyileştikten sonra kalan görünür izlere yara izi denir.Tedaviler skar tipine ve derecesine bağlı olarak değişmektedir.

  • Basit olan topikal tedaviler
  • Minimalist invaziv prosedürler
  • Cerrahi revizyon

Yara revizyonu, kötü iyileşmiş olan yaraların daha iyi görünmelerini sağlayarak ve daha iyi kozmetik sonuçlar doğurmaktadır, bir yara izini tamamen silemezsiniz. Skar izlerin farklı türleri bulunmaktadır. Renk değişiklikleri ve yüzeydeki düzensizlikleri olan yaralar; kozmetik cerrahi işlem yapılarak ya da plastik cerrahlar tarafından önerilen diğer tedavi yöntemleri ile düzeltilebilmektedir. Akne izleri ya da küçük yaralanmalar sonrasında oluşan izleri içermektedir.yara-izi-nasıl-geçer1

Hipertrofik skarlar; Yara yerlerinde doğrudan gelişmekte olan kalın skar dokusu hatlarıdır. Genel olarak kabarık, kırmızı ve zaman içinde genişlemiş bir hal almaktadır. Çoğunlukla yüz, boyun, kulak, göğüs veya omuz gibi yerlerde daha yaygın gelişir. Kontraktür iyileşmeler sırasında deri ve alttaki dokuların hareketlere karşı direnç mekanizması gelişmektedir. Bu durumlar geniş dokuların kayıplarında ve yanık oluşumları gibi durumlarda görülmektedir. Vücudunuzda bulunan yara tipi belirlenip daha sonrasında plastik cerrahlar yarayı iyileştirmek için kullanacağı uygun teknikleri belirlemektedirler.yara-izi-nasıl-geçer2

Yara İzi Giderici Kremler

Contractubex Jel: Doktorların önerdiği bu kremle yaranızı soyma peeling işlemi uygulayarak yok edebilirsiniz.Contractubex sürüldüğünde güneşten kaçınmak gerekir. Güneşe maruz kalan bölgelerde iz kalma olasılığı yüksektir.
100 gr Contractubex Jel fiyatı 64.95 TL dir.Contractubex-nasıl-kullanılır?1jpg

Expigment Krem : Expigment cildi soyan, hücreleri yenileyen ve tedavi süresinin kısalmasını sağlayan kremdir.Cilt doktorunun tavsiyesi ile kullanılmalıdır.Cilde gece yatarken sürülüp ışıkla etkileşime geçmemesi gerekir.
30 gr Expigment Krem fiyatı 6.68 TL dir.Expigment-Krem

Mederma Krem: Mederma ciltte herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen yaraları iyileştirir. Yara izinin üzerine 3 kere uygulanabilir. Günlük uygulama sayısı fazla olduğu için az miktarda sürülmelidir.Mederma-Krem

Scar Zone Krem: 15 faktörlük güneş koruma özelliği vardır. Alerjik reaksiyona sahip ciltlerde güvenle kullanılabilir. Yeşil çay özünden oluşması kremin etkisini daha fazla arttırır. Günde 3 kere sürülebilir.
Scar Zone Krem fiyatı 45 TL dir.Scar-Zone

ScarEx Jel: Dokunun en ince noktasına kadar etki ederek bölgenin kendine gelme süresinin hızlandırır. Günde 2 kere ve az miktarda uygulanmalıdır.
ScarEx Jel fiyatı 35 TL dir.ScarEx-Jel

Floxia Paris Regenia Krem: Cildin onarılmasını aynı zamanda yaraların meydana getirdiği renk düzensizliklerini ortadan kaldıran yenileyici kremdir. Günde 2 kere kullanılır.FLOXIA_ENTYPO_final

Pohli Krem: Cilt dokusunun ihtiyacı olan özel maddeler içererek yara izlerini azaltır. Düzenli kullanıldığı takdirde etkileri daha çabuk görülür.
Pohli Krem fiyatı 25 TL dir.pohli-kremi

Xeragel Krem: Xeragel vücut üzerinde bulunan bütün yara ve yanık izleri için ideal kremdir. Bir günde 2 kere uygulanır ve etkileri 2 aydan sonra görülmeye başlar.
Xeragel Krem fiyatı 35 TL dir.xeragel-jel

Zdrave Universal Krem: Yara izlerinin tedavisini hızlı bir şekilde sağlayan krem aynı zamanda renk bozukluklarını giderir.1 ay sonra yara izinde açılma ve iyileşme olur.
Zdrave Universal Krem fiyatı 30 TL dir.zdrave_universal_krem_sivilce_ve_cilt_onarici_13880_1

İlvina Salyangoz Özlü Krem: Cilt üzerinde yer alan izler üzerinde etkili olan salyangoz özlü krem, etkisini salyangozun yenileyici özelliğinden almıştır.
İlvina Salyangoz Özlü Krem fiyatı 36 TL dir.İlvina-Salyangoz-Özlü Krem

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yara-izi-giderici-kremler/