Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları

Yeşil göze sahip bireyler diğer renkli gözlerden ayrı olarak bir adım öndedir. Sebebi ise yeşil gözlü bireylerin uygulamış oldukları göz makyajı diğer renkli gözlerdeki makyajlardan daha belirgin ve daha ön planda bir görüntü ortaya çıkarmasıdır. Bu ön plana çıkan gözlere tercih edilen göz makyajı doğru seçim olmalı ki gözler belirginleşsin. Yeşil göz makyajı için bireylerin öncelikle göz şeklini iyi tanıması gerekir. Çünkü uygulayacakları bu makyaj gözlerinin daha öne çıkmasını isteyen bireyleri daha çekici hale getirmek amacıyla tercih edileceğinden doğru yöntem şart demekte fayda var. İri gözlere sahip bayanlar makyaj yöntemi seçiminde açık renge sahip farları göz pınarlarına uygulayıp kalan kısmı da koyu renk farla göz kapağının bitimine kadar sürerek doğru bir uygulama da bulunabilir. İri gözlere sahip değilseniz ve düşük göz kapaklarınız varsa göz kapağının bitiminden itibaren açık far kullanarak göz pınarlarına yaklaştıkça far rengini koyulaştırdıkça daha güzel ve kalkık göz kapakları havasını işlemiş olacaktır. Yeşil gözlülere makyaj önerileri arasında bir de küçük gözlere sahip bireylerin uygulayabilecekleri bir yöntem bulunmaktadır. Küçük gözlü bayanlar göz kapaklarında ve gözaltlarında açık tonda renkleri kullandıkları zaman daha büyük görünen gözlere sahip olacaktır. Uygulanacak bu makyaj yöntemleri gözlerini daha da belirgin hale getirmek isteyen bayanların tercih edebileceği alternatifler arasında yer alır.

Göz tipine göre uygulanacak doğru yöntemi seçmek bireyleri çekici hale getireceği gibi renk seçimi de yöntem seçimi kadar önemli bir noktadır. Yeşil göz makyajı uygulamalarında en çok kullanılan ve oldukça güzel sonuçlara imza atan renklerden bahsedecek olursak: yeşil gözle uyumu yakalayan en hoş renklerden biri mor denebilir. Koyu yeşil gözlere sahip bayanlar bu rengi kullanacaklarsa açık mor tonlarını tercih etmeli ve açık yeşil gözlere sahipse de koyu mor renklerini kullanmalıdır. Bu uygulamada amaç gözü belirginleştirmek olduğu için ton seçimi önemlidir. Gözleriniz ile aynı rengi buluşturmanız mükemmel bir tercih olacaktır. Fakat ton seçiminde gözlerinize en yakın yeşil tonunu seçmek sizi oldukça hoş bir görüntüye kavuşturacaktır. Oldukça gösterişli bir renk uygulamayı da düşünüyorsanız o zaman göz kapaklarınızda altın rengini ve bakır rengini kullanmanız da fayda var. Bu renkleri uygularken de göz pınarı ve göz kapaklarında kullanıp uç kısımlarında az kullanmaya dikkat ederek, uçlarına daha koyu tonları sürmeye özen gösterelim.

Yeşil Gözlüler İçin Göz Makyajı

Kullanacakları far tercihini doğru yapan bireylerin bir başka şeye daha dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu da gözlerine uygulayacakları eyeliner olacaktır. Yeşil gözlü bayanların siyah rengi tercih etmemeleri daha doğru bir seçim olacaktır. Bu rengin kullanılması gözlerinin boğuklaşmasına sebebiyet verebilir. Farklı alternatiflerden olan koyu gri rengi ile kahve tonlarında kullanacağınız eyeliner gözlerinizin daha belirgin bir şekilde görünmesini sağlar. Kullanılan eyeliner rengine göre uygun maskara kullanımı da bütünlüğü yakalamanızı sağlar. Yeşil gözlülere makyaj önerileri arasında ışıltılı renk seçimleri doğru bir seçim olarak gösterilmez. Gümüş rengi ve kullanılan diğer parıltılı tonlar gözlerin daha mat ve oldukça soluk görünmesini sağladığı için tercih etmemekte fayda vardır. Yeşil gözleri en iyi şekilde ortaya çıkaracak olan renkler arasında bordo renkli eyeliner seçimi çok doğru olacaktır. Koyu bordo gözlerinizle birleşerek etkileyici bakışlarla katılacağınız bir davette herkesin dikkatini çekecektir. Doğru far, rimel ve eyeliner tercihiyle yakalayacağınız bütünlük gözlerinizi ön plana çıkarma da çok güzel sonuçlar verecektir.

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları 1

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yesil-goz-makyaji-nasil-yapilir-puf-noktalari/