Yeşil Kil Maskesi

Cildin daha sağlıklı olması ve daha canlı gözükmesi için, cildin de ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminler yer almaktadır. Cilt bakımında mineral bakımında zengin ve maskeler içerisinde kullanılacak pek çok doğal yağ ve doğal bitki yer almaktadır. Bunlardan biri de, mineral bakımından fazlası ile zengin olan yeşil kil olmaktadır. Dünyada fazlası ile kil çeşidi yer almaktadır.

Ancak bunlardan yeşil kil ve beyaz kil cilt bakımında yer almakta ve tercih edilmektedir. Yeşil kil, cilt bakımında tek başına kullanılabildiği gibi aynı zamanda pek çok cilt bakım ürünün içerisinde de yer almaktadır. Ancak cilt bakım ürünlerini içerisinde az miktar da olsa kimyasal bileşenler yer aldığı için yeşil kili tek başına ya da diğer doğal ürünler ile kullanmak yeterli olmaktadır.

Cilt lekeleri için maske, son zamanlarda pek çok kişi tarafından özellikle de kadınlar tarafından merak ile aranan ve uygulanan bir yöntem olmaktadır. Hava kirliliğinden cilt yapısına kadar birçok nedenden dolayı cilt kirlenmekte ve cilt sorunları kendini göstermektedir. Bu sebepten dolayı da kişilerin hem yapımı kolay hem de çok fazla vakitlerini almayacakları cilt maskelerinden biri de yeşil kil maskesi olmaktadır.

Yağlı Ciltlere Özel Yeşil Kil Maskesi

Her insanın kendine özgü bir cilt tipi ve cilt yapısı olmaktadır. Yağlı cilt tipi, kuru cilt tipi ya da normal cilt yapıları genelleştirilmiş hali olmaktadır. Kişilerin, yağlı cilt yapısına sahip olmaları aslında kişileri biraz da olsa zor sokmaktadır. Bunun nedeni ise, cildi ne kadar temizlerler ise temizlesinler cilt normale oran ile daha fazla yağ salgıladığından dolayı kısa sürede tekrar yağlanmakta ve kirliymiş hissi vermektedir.

Yağlı Ciltlere Özel Yeşil Kil Maskesi

Bu hissin yanı sıra, siyah nokta ve sivilce oluşumu da hızlanmaktadır. Gözenekler daha çabuk kapandığından, cilt fazla yağı genel olarak bu şekilde atmaktadır. Bu sebepten, yeşil kil maskesi ciltte oluşan fazla yağı emmekte, siyah nokta ve sivilce oluşumunu azalmakta ve cildi temizlemektedir.

Normal Ciltler İçin Etkili Yeşil Kil Maskesi

Cilt tiplerinin hem bakım konusunda hem de sorunu en az olan cilt tipi normal cilt tipleri olmaktadır. Normal cilt yapısına sahip kişilerin yeşil kil maskesini düzenli olarak uyguladıklarında ciltlerinin normale oran ile daha canlı ve parlak gözükmesine yardımcı olabilmektedirler. Bu sayede, hem cilt sorunları engellenmiş olmakta hem de cilt ihtiyacı olanı fazlası ile karşılamaktadır.

Normal Ciltler İçin Etkili Yeşil Kil Maskesi

Gençleştirici Yeşil Kil Maskesi

Yeşil kil maskesinin faydalarından biri de, yaşlanmanın cilt üzerindekini etkisini azaltmak ve gençleştirmektedir. Aslında yeşil kil maskesi, cildin ihtiyacı olan pek çok şeyi yaptığından dolayı cildin yaşlanması da kendiliğinden yavaşlamaktadır. Kan dolaşımının artması ve ölü deri hücrelerinin yok olması da bu durumlardan sadece ikisi olmaktadır.

Yeşil Kil Maskesi Tarifleri

Cilt bakım ürünleri kullanılacağı gibi hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek için yeşil kil maskesi evde de kolaylık ile hazırlanabilmektedir. Bunun için her evde bulunan küçük ve basit malzemeler ile cilt bakımı kolaylık ile gerçekleştirilmektedir. Cilt sadece temizlenecek ise, yeşil kilin yanına su yeterli olmaktadır. Ancak ciltte yer alan fazla yağ alınmak isteniyor ise esansiyel yağların yardımı ile yapılması mümkün olmaktadır.

Yeşil Kil Maskesi Tarifleri

Maske Tarifi; 1 yemek kaşığı kilin içerisine, doğal yağlardan olan kayısı çekirdeği yağından 1 kaşık ve cildin yağ oranına göre en fazla 3-4 damla limon konularak karıştırılmalıdır. Elde edilen maske, temiz cilde uygulanmalı ve 10 dakika boyunca bekletilmelidir. Daha sonrasında soğuk su ile ciltten arındırılmalı ve sonrasında mutlaka nemlendirici bir krem ile nemlendirilmesi gerekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yesil-kil-maskesi/