Yulaf Nedir?

Yulaf samanı, yulaf ezmesi ve yulaf kepeği hazımsızlık yaşayanlar için tercih edilen bir üründür. Kesinlikle aç karna tüketilmesi gereken bu ürün süt içine katılarak tüketilir. Magnezyum yönünden çok zengin olan yulaf tahıllı bir bitkidir.

Süt ile birlikte tüketilen yulaf protein içerikli bir üründür. Yulaf ve yulaf kepeği Polonya’da yetiştirilen içinde %11 oranında protein var olan samandır.  Yulaf aç karna tüketilen zayıflamak için çok tercih edilen diyet malzemesidir.

Yulaf Nedir? 1

Yulaf sadece süt ile değil aynı zamanda yoğurt ile birlikte de tüketilebilir. Arpa şeklinde olan bu ürünün midede tokluk hissi uyandırdığını belirtmek isteriz. Yağ oranı en zayıf olan üründür. Karında tokluk hissi verdiği için çok tercih edilir. Yulaf demir hastalığına, sindirim, mide, idrar ve bağırsak problemlerinde doktorların önerdiği ürünler arasındadır. Sporcuların tercih ettikleri tam tahıllı içinde lif bulunan üründür.

Yulaf Fiyatları

Yulaf fiyatına bakıldığı zaman ise yaklaşık bir paket yulaf markette veya aktarlarda 12 TL üzerinden satılıyor.  İnternette ve aktarlarda yulaf fiyatları hemen hemen aynıdır. Değişim göstermez bazı aktarlarda açık satılan yulaflar daha fazla indirimlidir.

Yulaf Nedir? 2

Açık yulaftan yarım kilo almak isterseniz yarım kilo fiyatı 5,50 TL’dir 1 kilosu ise 12 TL üzerinden satılır. Yulafın ezmesi kepeğinden biraz pahalıdır. Yulaf ezmesi ile yapılan birçok sos kg başına toplamda 15 TL üzerinden satılır. 1 çay bardağı yulafı süt içine katarak her gün tüketirseniz sindirim hastalıklarınız yok olacaktır.  Lif açısından zengin olan ve birçok meyde ile tüketilen yulaf ekmekten çok yararlıdır.

Yulaf Ezmesi

Yulafın tüketiminde farklı ve isteğe göre değişen alternatif yollar kullanılır. Genelde kaynatılarak suyu içilen bu yiyeceğin aslında, yağı da çıkartılmaktadır. Yağı çıkartıldıktan sonra içine genelde fındık atılarak ezmesi yapılır.

Yulaf ezmesi fındık karışımı içerikli olmasından kaynaklı, kahvaltılarda çok sevilen üründür. Ayrıca yulaf ezmesi nedir diye merak eden kadınlarımızı bilgilendiren yazımızda yulaf samanı hakkında da bilgi veriyor olacağız. Yulaf çinko ve magnezyum açısından oldukça zengindir. İlgili makalemizde yulaf nedir ve türleri nelerdir sorusu için etkili bilgiler alacaksınız.

Yulaf Nedir? 3

Çöl yak hastalarında tercih ettiği bu yulaf ezmesi birçok diyet programlarınım en başında yer alan ürünlerdendir. Sizi toplamda 4 saat ara ile tok ve zinde tutacak ezmeyi deneyebilirsiniz.

Yulaf Samanı

Yulaf samanı temiz topraklarda yetişir. Yulaf samanından ezme ve birkaç kuruyemiş yapılır.  Harmanda överek suyu çıkartılan samanlar ertesi gün kurumaya yani nadasa bırakılır. Akşam ve sabah yemeklerinden sonra tüketilen yulaf bu şekilde üretilir.

Umarız yulaf samanı nedir diye merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt almışsınızdır. Ayrıca yulaf samanı içinde asla glüten ve şeker bulunmaz. Saman dışında ilgili makalemizde yulaf kepeği nedir sorusu içinde bilgi alacaksınız. Aşırı kiloları olanlarda zayıflamaya yardımcı olan samanların özel işçiliklerle satıldığını belirtmek isteriz. Ekmek alacağınıza yulaf alabilirsiniz.

Yulaf Nedir? 4

Yulaf Kepeği

Yulaf kepeği suyun içine veya sütün içine atılarak tüketilir. Özellikle bir çay kaşığı tarçın ile tüketildiğinde yulaf kısa zaman içinde karaciğerdeki yağlanmayı yok eder. Marketlerde paketler halinde satılan yulaf ezmesi olarak tabi edilen ürün ile birbirine benzer.

Zaten yulafların en fazla iki ya da 3 çeşit bulunur. Aynı zamanda yulaf kepeği yeşil çay ile birlikte tüketilmektedir. Bağırsakların çalışmasını hızlandırmak için de çok etkilidir. Protein içerikli adlandırılan diyet listesinde ilk sırada yulaf kepeği yer alır. Balık ve balık çeşitleri kadar vücut için faydalı olan yiyecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yulaf-nedir/