Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri

Güzel görünmek, hiç şüphesiz ki hemen her kadının en büyük isteklerinden birisidir. Bu amaç ve istek doğrultusunda, günümüz piyasasında birbirinden farklı makyaj malzemesi ve bakım ürünü de söz konusudur. Fakat bu gibi ürünler, üretim aşamasındaki teknikler ve içerisindeki kaliteli bileşenlerden dolayı son derece yüksek ücretlerden satışa sunulmaktadır. Bu gibi faktörlerden dolayı da, hemen herkes bu ürünleri satın alamamaktadır.

Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri 1

Güzellik ve makyaj konusunda yüksek ücretler ödemek istemeyen kişilerin imdadına ise, doğada hali hazırda bulunan sayısız ürün yetişmeye devam etmektedir. Yumurta da, bu ürünler arasında ilk sıralarda yer alan bir ürün olmaktadır. Tüketildiğinde vermiş olduğu faydalar, artık tüm tıp dünyasında kanıtlanmış olsa da, güzellik konusundaki başarıları da günden güne ortaya çıkmaya devam etmektedir.

Yumurta akı, güzellik maskeleri içerisinde yer almakta olup çok sayıda cilt problemine de bir hayli iyi gelmektedir. Son derece uygun bir fiyata sahip olan yumurta, birçok farklı ürün ile karıştırıldıktan sonra çok pahalı bakım ürünleri ile eş değer etkileri kişilere sağlamaya devam etmektedir.

Böylelikle kişiler kendi evlerinde hem uygun fiyatlı hem de bir o kadar da yüksek etkiye sahip olan güzellik sırlarına haiz olabilme imkânına sahiptir. Bu gibi sebeplerden dolayı da, her geçen gün birbirinden farklı yumurta akı maskesi geliştirilmeye ve denenmeye de devam etmektedir.

Yumurta Akının Yüze Faydaları

Yumurta akını iyi temizlemezseniz gözenekler tıkanabilir. Bundan dolayı hangi maskeyi kullanırsanız kullanım maskeyi çıkarmak için yüzünüzü bolca su ile yıkamalı ve maskenin tamamen çıktığından kesin olmalısınız.

Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri 2

Yumurta alerjiniz var ise içinde yumurta akı ya da sarısı bulunan maskeleri kullanmayın. Maskeyi hazırladıktan daha sonra, yüzünüze sürmeden önce elinizin üst kısmında minik bir alana uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuru ve kırılgan bir cildiniz var ise yumurta akı maskesini yüzünüzde uzun süre bekletmeyin ve maske ondan sonrasında nemlendirici kullanmayı dikkatsizlik etmeyin. Ek olarak limon, portakal şeklinde fazladan kurutucu malzemeler eklemeyin.

2 tane yumurtadan almış olduğunuz akı bir kâsede köpürünceye kadar iyice çırpın. Yüz ve boyun bölgesine parmak uçları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Göz çevresine sürmemeniz daha iyi olacaktır.

Vücudun ihtiyacı olan B vitamini ve diğer mineraller, yumurta akı sayesinde temin edilebilmektedir. Ek olarak selenyum içinde ne olduğu ile damar sertleşmesini önler ve bazı kanser türlerinden koruma sağladığı yönünde klinik araştırma neticeleri bulunmaktadır. B karmaşık vitaminleri kırmızı kan hücresi üretimini teşvik eder ve sistem için enerji üretimine destek verir.

Yumurta Akı Nasıl Kullanılır?

Maskeyi uyguladıktan daha sonra ciltte bir hastalık hissediyorsanız ya da sivilce, akne şeklinde problemler arttıysa maskeyi kullanmayı derhal bırakın. Cilt güzelliği bir tek natürel ya da kozmetik cilt maskeleri ile sağlanmaz.

Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri 3

Hemen her maske türünde olduğu gibi, kişilerin yumurta akı ile yaptıkları maskelerini de düzenli bir şekilde kullanmaya özen göstermesi gerekmektedir. Böylelikle zaman içerisinde çok daha pürüzsüz ve bir o kadar da bakımlı bir cilt görünümü elde etmek mümkün olabilmektedir.

Yüksek protein içinde ne olduğu ile besleyici cilt ve saç maskelerinin çoğunda kendine yer gören yumurta cilt sıkılaştırma, gözenekleri küçültme ve fazla yağı alma, yağ biriken gözenekleri temizleme gibi özelliklere haizdir. Çok büyük ve belirgin gözeneklerden şikâyetçi olan kişiler için de, yumurta akı son derece etkili bir seçenek olmaya devam etmektedir.

Ek olarak minik gözenekler cildinizin daha pürüzsüz görünmesini elde edecektir. Yumurta maskesi Suna Dumankaya tarafından da sıklıkla hazırlanmak olup, kişilerin beğenisine sunulmaya da devam etmektedir.

Yumurta Akı İle Yüz Maskeleri Tarifleri

Yumurta akı şeker maskesi, bu kapsamda en çok yapılan ve kullanan kişiler tarafından da son derece beğenilen bir maske olmaya devam etmektedir. Öncelikle yumurtanın akını bir kaba ayırın. Ardından köpürene kadar birazcık çırpın. Daha önce yitik temizlediğiniz yüzünüze sürün. Yumurta akı kurumaya başladıkça yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz.

Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri 4

Kuruduktan sonrasında ılık suyla nazikçe cildinizi sudan geçirin. Cildinizin yumuşacık bulunmuş olduğunu farkına varacaksınız. Bu en bayağı haliyle aslına bakarsak bir yumurta akı ile maske tarifiydi.

Akne eğilimli bir cildiniz var ise maskenize bir kaç minik malzeme ekleyerek daha etkili hale getirebilirsiniz ki bu aşamada akla gelen 2 araç-gereç var. Biri limon suyu, diğeri de bal. Daha önce sizlerle hem balın, bununla beraber limonun yararlarından bahsetmiştim. Limon, sivilce ve siyah noktalara sebep olan bakterileri öldürmekte etkili olacakken, bal organik bir antiseptik, anti bakteriyel nemlendirici özelliği gösterecektir.

Bu sayede yağlı ciltlerin 1 numaralı problemi olan sivilcelere ve siyah noktalara karşı koruma sağlar. 15 dakika beklemeye alın ve soğuk suyla sudan geçirin. Cildi son derece kurutan bir maske olması sebebi ile de maske işlemi sonrasında cildin son derece iyi bir şekilde nemlendirilmesi de bir hayli büyük bir öneme sahiptir.

Çoğu süre yağlı ve sivilceye yatkın ciltlerin problemi olan sivilce lekeleri ve güneşin zararlı ışınları sebebiyle meydana gelen kahverengi güneş lekeleri için bu maskeyi kullanabilirsiniz. Portakal, zerdeçal ve yumurta akı ile hazırlayacağınız bu maskeyi haftada bir kullanın. Hem portakal suyundaki asit bununla beraber zerdeçal lekelerin renginin açılmasına ve cilt tonunun dengelenmesine destek sunar.

Önce yumurta akıyla portakal suyunu karıştırın. Daha derhal sonrasında zerdeçalı ilave edin ve yeniden karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyip ılık suyla temizleyebilirsiniz. Birkaç damla badem yağı ile cildinize güzel bir şekilde masaj yapabilirsiniz.

Yumurta Akının Faydaları, Yüze Faydaları, Nasıl Kullanılır, Yumurta Akı ile Yüz Maskeleri Tarifleri 5

Yumurta akı maskesi sadece yağlı ve sivilceye yatkın ciltlerde kullanmak şart değil. Cildi nemlendiren ve nemi tutmasını elde eden bu maskeyle kuru cildinizin daha nemli ve yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Avokadoyu çatalla ezdikten hemen sonra yoğurt ve yumurta akıyla iyice karıştırın. Maske, cilt üzerinde 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulanmalı ve daha sonrasında da nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Avokado bulamazsanız onun yerine muz kullanabilirsiniz.

Tertipli aralıklarla Peeling yapmak cildin üst katmanını ve gözenekleri ölü cilt hücrelerinden, yağdan ve kirden arındırmak adına önemli. Bu sayede hem cildiniz canlı görünür bununla beraber sivilcelere karşı koruma sağlarsınız. Peeling etkili maske için 1 yumurta akı, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 1 çay kaşığı bala ihtiyacınız var. Karışımı yüzünüze ince bir katman oluşturacak şekilde sürün. 20 dakika kurumasını bekleyip bol miktarda soğuk su ile sudan geçirin. Evde yulaf ezmesi yoksa çilek, ananas, muz, greyfurt ve portakal benzer biçimde asitli meyveleri kullanabilirsiniz.

Elma, cildi beslemekte ve daha sonrasında da cildin nemlenmesini de sağlamaktadır. Orta büyüklükte bir elmayı kabuklarını soymadan rondoya atın ve püre haline gelecek şekilde çekin. 1 yumurta akını elma püresiyle karıştırın. Temizlemek için soğuk su kullanabilirsiniz. Daha sonrasında ise cildinizi muhakkak güzel bir şekilde nemlendirmelisiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yumurta-akinin-faydalari-yuze-faydalari-nasil-kullanilir-yumurta-aki-ile-yuz-maskeleri-tarifleri/