Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Kilo vermek için de, kilo almak için de yumurta günlük ihtiyacımızın çok önemli bir kısmını oluşturuyor. 100 gramlık yumurtada 210 kalori ve 15 gr protein vardır. Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan yumurta ile zayıflama mümkün mü? Eğer konumuz diyet ise mümkün. Yumurta diyeti İle 3 günde 3 kilo vermek hatta 2 haftada 9 kilo vermek bile mümkün.

Tüm bunlar hayatınızı düzene sokmaktan, diyete sadık kalmaktan ve vücudunuzun diğer ihtiyaçlarını da temin etmekten geçiyor.

İsterseniz gelin birlikte yumurta diyetinin detaylarını inceleyelim.

Yumurta diyeti ile zayıflayanlar arasında bir çok ünlü isim var. Yoğun tempoda geçen hayatlarının arasında yumurta diyeti ile hem tok kalarak, hem de zinde kalarak yaşamlarına devam ediyorlar. Yumurtanın kolesterolü düzenleyici etkisi, yüksek protein miktarı ile diyet programlarının vazgeçilmez besini. Hem sarısı hem beyazı ile ayrı ayrı yüksek besin öğelerine sahip.

Peki yumurta bizi nasıl tok tutuyor? Vücudumuz besin almaya ihtiyaç duyduğunda açlık hormonu olan Ghrelin salgılamaya başlar. Yumurta ise mucizevi bir şekilde bu hormonu bastırıyor! Hatta öyle ki; yaklaşık olarak günlük 150 kalorilik bir yemek ihtiyacını baskılıyor.

Günlük yaşamımızda ki yoğun tempo ve stres, bizleri yorgun ve halsiz kılıyor. Günlük olarak alınan 2 yumurta ise tüm bu sorunları kaldırmaya yardımcı olarak sizi daha zinde hissediyor. Sabah kahvaltısının önemini burada bir kez daha vurgulayalım. Her uzmanın, her programında mutlaka sabah kahvaltısının çok önemli olduğunu sakın unutmayın.

Yumurta diyeti yapanların yorumları  genel olarak başarılı. Zira dediğimiz gibi bir çok  ünlü bu diyeti kullanıyor. Tabii ki istediği sonucu elde edemeyenlerde vardır. Burada ki en önemli etken metabolizmanız, günlük öğünlerinizde yediklerinize ve öğün saatlerinize dikkat etmeniz, vücudunuzun vitamin mineral ihtiyaçlarını gözardı etmemenizdir. Herkes aynı şekilde diyet uygulayamayabilir. Bu yüzden sonuçlar ise kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Şimdi size bir kaç püf noktası verelim:

Hangi diyet programı olursa olsun, düzenli olarak sıvı alımı çok önemlidir. Yumurta diyeti ile zayıflayanlar için de yapılacaklar hemen hemen aynı fakat bir kaç farkla. Diyet sırasında aşağıdaki önerileri uygulamanız size maksimum fayda sağlayacaktır.

 • Su, Mineral Suyu (Soda değil), Greyfurt veya portakal suyu, Limonlu çay, Kahve (Çok az)
 • Kötü alışkanlıklarınızdan uzak durun.
 • Uyku düzeninize dikkat edin.
 • Bol sıvı tüketin. Kabız olmayı önlemek için lifli gıdalar tüketebilirsiniz. Fakat özellikle diyet adıyla satılan atıştırmalık ürünlernden uzak durun.
 • Yemeklerinizde zeytinyağı kullanmaya özen gösterin
 • İşlenmiş et ürünleri kullanmayın
 • Yumurtalarınızı uzun süre pişirmemeye özen gösterin. Rafadan yumurta tercihiniz olsun.
 • Salata tüketmeye özen gösterin. Her ne olursa olsun salata bir diyet programının vazgeçilmezidir.
 • Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır? 1

  Gelelim yumurta ile zayıflama konusunda ki en önemli diğer soruya: yumurta kilo aldırır mı? Yumurtanın kolesterolü yükselttiği, ve yüksek protein sayesinde kilo aldırdığına inanılıyordu. Tabii ki günümüz bilim insanları bu şehir efsanesini de tarihe gömdü.

  Kafaları karıştıran durum şu: Kas yoğun antreman yapan sporcular “kas kütlelerini geliştirmek” için proteine ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple günlük doğal protein ihtiyaçlarını karşılamak için bizim yiyemeyeceğimiz sayılarda yumurta yerler. Protein kas yapımında ki en önemli maddedir. Kas ve kütle gelişiminde yapıtaşıdır. Eğer çok zayıfsanız, kilo almak istiyorsanız ve yumurta kilo yapar mı diye soruyorsanız bu konuda size söyleyebileceğimiz, düzenli bir diyet ve düzenli spor yapmaktır. Yumurta tüm kilo alma diyetlerinin de baştacıdır.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yumurta-diyeti-nasil-yapilir/