Yumurta Sarısı Maskesi

Cildin doğal olarak kendini toparlaması ve beslenmesi için yumurta maskesi uygulanabilir. Cilt için uygulanan yumurta maskelerinin bazılarında yumurtanın bütünü kullanılırken, bazılarında sadece sarısı ya da sadece akı kullanılır.

Ciltten sağlanmak istenen etki ve karıştırılan diğer malzemelere göre yumurtanın kullanımına karar verilebilir. Bu yazımızda sizlerle yumurta sarısı ile hazırlanan maskeler ve yumurta sarısı maskesi yapanlar hakkında bilgileri aktaracağız.

Yumurta Sarısı Maskesi 4

Yumurta sarısı kullanılarak hazırlanan cilt maskeleri, ciltte olumlu etkilere sahiptir. Aşağıda farklı etkilere sahip yumurta sarısı maskeleri etkileri ve uygulanışlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Nemlendirici Etkili Yumurta Sarısı Maskesi

Malzemeler:

 • 2 adet yumurtanın sadece sarısı
 • 1-2 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı doğal bal
 • 4-5 damla E vitamini

Cildi nemlendiren ve daha yumuşak olmasını sağlayan doğal yumurta sarısı maskesi için uygun büyüklükte bir kase içine 2 adet yumurtanın sarısı, zeytinyağı ve 4-5 damla E vitaminini alıp karıştırın. Malzemeler homojen kıvam alınca içine balı ekleyip karıştırın.

Kıvam alan maske karışımını yüzünüze parmak uçlarınız ile masaj yaparak sürün. 20-25 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz maskeyi ılık su ile durulayabilirsiniz.

Sivilceler için Etkili Yumurta Sarısı Maskesi

Malzemeler:

 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • Çeyrek avokado
 • 1 yemek kaşığı doğal bal

Yumurta Sarısı Maskesi 1

Eğer avakado yoksa maske için aynı miktarda muz kullanabilirsiniz. Maske içine eklemeden önce meyveyi çatalla ezin. İçine yumurta sarısı ve balı ekleyip karıştırın. Homojen kıvam alan maske karışımını yüzünüze sürüp 15-20 dakika kadar bekletin.

Maske kuruduktan sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz. Maske sonrasında cilt yapınıza uygun nemlendirici kullanabilirsiniz.

Kuru Ciltler için Yumurta Sarısı Maskesi

Malzemeler

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 yemek kaşığı yağsız yoğurt
 • 1 çay kaşığı badem yağı
 • 1 yemek kaşığı kadar doğal bal

Yumurta Sarısı Maskesi 2

Maske için gereken malzemeleri hazırladıktan sonra yumurta sarısı, badem yağı ve yağsız yoğurdu bir kase içinde karıştırın. Karışan malzemelerin içine doğal balı da ekleyerek homojen bir kıvam oluşana kadar karıştırın. Maskeyi hazırladıktan sonra yüzünüze sürün ve 15-20 dakika kadar bekletin. Süre sonunda ılık su ile maskeyi temizleyebilirsiniz.

Yumurta Sarısı Maskesi Tarifi Ebru Şallı

Güzelliği ile dikkat çeken ünlüler arasında ilk sıralarda yer alan Ebru Şallı, genç görünümlü, canlı cildi için yumurta maskesi kullanan ünlülerden… Cildinin olduğundan daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayan yumurta maskesinin malzemeleri ve uygulanışını sizlerle paylaşıyoruz.

Malzemeler:

 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 1 tatlı kaşığı kadar süt
 • Az miktarda tuz
 • 1 tatlı kaşığı kadar doğal bal
 • 1 adet limonun suyu

Yumurta Sarısı Maskesi 3

Maske için ilk olarak 1 adet yumurtanın beyazı ile sarısını ayrın. Limonun suyunu sıkın. Yumurta sarısı ve limon suyunu küçük bir kase içinde çıparak karıştırın. Karışan malzemelerin içine tuz, bal ve sütü ekleyerek karıştırın.

Malzemeler homojen kıvam alana kadar karıştırın. Bu aşamada balın etkisin kaybetmemesi için tahta kaşık kullanmanızı öneririz.

Hazırladığınız maskeyi cilde uygulamadan önce mutlaka güzelce temizleyin ve kurulayın. Cildin kuru ve temiz olduğundan emin olduktan sonra yüzün her bölgesine bir kat maske karışımı uygulayın. Kuruması için 10 dakika bekleyin ve bir kat daha yüzün her bölgesine maske sürün.

Yine kuruması için 10 dakika bekletin ve en son bir kat daha maske uygulayın. Yine 10 dakika bekledikten sonra önce ılık, daha sonra soğuk su ile ovarak maskenin ciltten çıkmasını sağlayın. En son cildin her yerini güzelce yıkayın ve cildi tamamen temizleyin.

Ciltte botoks etkisi yaratan bu yumurta maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Cildin daha genç, daha beyaz, daha taze, daha pürüzsüz ve daha sıkı olmasını sağlayan bu maskeyi her yaşta uygulamak mümkündür.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yumurta-sarisi-maskesi/