Yüz Beyazlatıcı Maske

Yüz beyazlatıcı maske ile daha açık cilt rengine kavuşmak mümkündür. Cilt üzerinde lekeleri bulunan, karartılar ve benzer problemler yaşayan kişiler farklı yöntemlerle bu durumu çözmeye çalışmaktadır. Doğal ürünler, kremler ve maskeler bu problem için en çok terchi edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Özellikle yüz beyazlatıcı maske 7 gün sağlık yöntemi daha fazla tercih edilmektedir.

Yüz Beyazlatıcı Maske

Vücudun en hassas bölgelerinden biri şüphesiz yüz cildimizdir. Bu bölgemiz gün içerisinde çeşitli dış etkenlere mağruz kalmaktadır. Cildin aynı zamanda vücudumuzu da koruduğu belirtmemiz gerekmektedir. Cildi en çok etkileyen dış etken güneştir.

Güneşe karşı korunmak her zaman için öncelikli olmalıdır. Güneşin cilt üzerindeki etkilerini ortadan kaldırmak ve çeşitli tedbirleri almak adına yüz beyazlatıcı maskeler kullanılmalıdır.

Cildin genç, güzel ve taze olması özellikle kadınlar için öncelikli hedeftir. Bu doğrultuda ‘’Bebek gibi bir cilde sahipsin’’ iltifatlarını duymak her kadının ortak hayalidir. Bunu sağlamak bazı basit yöntemlerle mümkün olabilmektedir.

Özellikle yüz beyazlatıcı maske suna dumankaya formulü ile bunu sağlamak çok kolaydır. Bunun için doğru cilt bakımı uygulaması çok önemlidir. Son zamanlarda pek çok kadının Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu ve evde herkesin kolay bir şekilde yapabileceği yüz beyazlatıcı maskeyi tercih ettiği söylenebilir.

Yüz beyazlatıcı maskenin birkaç uygulaması ile taze, nemli ve daha genç bir cilt elde edilebilmektedir. Suna Dumankaya’nın özellikle hanımlara önerdiği özel maske kürü aşağıdaki gibidir.

Yüz Beyazlatıcı Maske 1

1 çorba kaşığı vazelin ile 1 tatlı kaşığı lanolini buhar ortamında eritmelisiniz. Daha sonra bu karışıma 1 1 çorba kaşığı beyaz kil, 1 çorba kaşığı portakal suyu, 1 tatlı kaşığı taze elma suyunu eklemelisiniz. Elde edilen bu karşımı cildinizi düzenli bir şekilde uygulamalısınız. Masaj yapar gibi uygulama yapılmalı ve uygulama sonrasında cildin soğuk ve temiz suyla iyice yıkanarak kurutulması gerekmektedir.

Bu uygulamanın haftada 3-4 defa yapılması yeterlidir. Elde edilen karışımı buzdolabında saklayarak daha sonra da kullanabiliyorsunuz. 1 hafta sonunda etkili bir şekilde sonuçlarını alabiliyor olacaksınız. Yukarıda anlatıldığı gibi yüz beyazlatıcı maske yapımı son derece kolaydır. Her kadının evinde kolaylıkla hazırlayabileceği özel ve doğal bir karışımdır.

Yüz beyazlatmak ve cilt üzerinde oluşan lekeleri temizlemek için kremler yerine bu tür özel maskeleri tercih etmek daha sağlıklıdır. Kimyasal kremler kısa vadede etkin sonuçlar veriyor olsa da, orta ve uzun vadede kalıcı izler ve bazı sağlık problemleri ortaya çıkarabilmektedir.

Yüz Beyazlatıcı Maske 2

Bu tür uygulamalar hem cildinizi koruyacak, hem de var olan problemleri ortadan kaldıracaktır. Özellikle uygulama sonralarında güneşe çıkarken güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bütün yüz beyazlatıcı maske tarifleri daha çok doğal karışımlardan oluşmaktadır. Az öncede belirtmiş olduğumuz gibi özellikle maske uygulaması yapıldıktan sonra hemen güneşe çıkılmamasıdır.

Çok acil bir durum yok ise uygulama yapıldığı gün güneşe çıkmayı tercih etmemelisiniz. Daha sonrasında güneşe çıkmanın gerkiyorsa mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Güneş kremi kullanımında en az 20 faktör değerindeki kremlerin kullanılması gerekmektedir.

Suna Dumankaya’nın bu özel karışımından farklı olarak diğer önerileri de bulunmaktadır. Domates ve unlu maske adı altında önerdiği bu özel maske tarifi şu şekildedir.

Yüz Beyazlatıcı Maske 4

Yarım domatesi yıkamalı ve kabuğunu soymalısınız. Blendır yardımı ile suyunu çıkarmalı ve içerisine un eklemelisiniz. İyice karıştırarak maske haline getirmeli ve daha sonrasında yüzünüze uygulamalısınız. Ortalama 5 dakika kadar bekletilmeli ve daha sonra su ile yıkamalısınız. 1 hafta içerisinde 3 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuz-beyazlatici-maske/