Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Yüz beyazlatma yöntemleri ile cilt tonunuzu farklı tonlarda açmak mümkündür. Kimyasal kozmetik ürünleri yerine, doğal beyazlatma yöntemleri ile dilediğiniz renk tonunu yakalamak çok kolaydır. Bu bağlamda gerek kadınlar, gerekse de erkekler için yüz beyazlatma yöntemleri mevcuttur.

Yüz Beyazlatma Yöntemleri 1

Günümüzde hem kadınlar, hem de erkekler yüz beyazlatma krem ve farklı kozmetik ürünlerini tercih etmektedir. Daha açık tonda cilt rengine kavuşmak adına özellikle kadınların bu tür kremleri çılgınca kullandıklarını ifade edebiliriz. Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan yüz cildi için pahalı ve kimyasal kremleri kullanmak çok sağlıklı bir seçim değildir. Bunun yerine, daha doğal yüz beyazlatma kremlerini tercih etmek gerekmektedir.

Kimyasal kozmetik kremlerin yerine daha pratik, kolay hazırlanabilen doğal ürünleri kullanmak uzun süre genç bir cilt için gereklidir. Daha açık bir ten rengine kavuşmak adına doğal yüz beyazlatma yöntemleri ile hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak mümkündür.

Tercih edeceğiniz bu kremler cildinizi hem nemlendirecek, hem de daha açık bir tona kavuşturacaktır. Evde hazırlayabileceğiniz doğal beyazlatıcı ürünlerden bazıları şu şekildedir.

  • Yoğurt ve Kurutulmuş Portakal Kabukları: Doğal ve ev yapımı beyazlatıcılardan en iyisidir. Herkesin kolaylıkla hazırlayabileceği maliyetsiz ürünler arasında yer almaktadır. Portakal kabuklarını balkon ya da cam önünde güneşte kurutabilirsiniz. Daha sonra bu kabukları döverek toz haline getirmelisiniz. Ortalama olarak 1 yemek kaşığı portakal tozu ile 1 yemek kaşığı katkısız doğal yoğurdu karıştırmalısınız. Bu karışım aynı zamanda yüz beyazlatma yöntemleri suna dumankaya ile aynıdır. Hazırladığınız bu karışım macun şeklinde olmalıdır. Yüzünüzü güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra uygulamalı ve 15-20 dakika kadar bekletmelisiniz.
  • Yüz Beyazlatma Yöntemleri 2

  • Yoğurt, Domates ve Yulaf: Yüz beyazlatma için en etkili yöntemlerden biridir. 1 yemek kaşığı domates suyu ile 1 yemek kaşığı doğal katkısız yoğurda 1 tatlı kaşığı yulafı eklemelisiniz. İyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika kadar bekledikten sonra iyice yıkayın. Cildinizin daha açık bir ten rengine ulaştığını göreceksiniz. Besleyici, nemlendirici ve renk açıcı özelliktedir. Bu anlamda yüz beyazlatma yöntemleri bitkisel karışımlar arasında ilk tercihlerinizden biri olmalıdır.
  • Limon, Süt ve Bal: Bu özel karışım için ihtiyacınız olan 1’er tatlı kaşığı süt, limon ve baldır. Bu malzemeleri iyice karıştırmalısınız. Karışımı elde ettikten sonra cildinizin her yerine uygulayabilirsiniz. Ortalama olarak 20 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü iyice yıkamalı ve kurulamalısınız. Hassas, yumuşak, nemli ve daha açık bir yüze sahip olmuş olacaksınız.
  • Patates Maskesi: En çok tükettiğimiz besinlerden biri olan patates iyi bir yüz açıcıdır. İnce patates dilimlerini ya da püresini günde 2 defa yüzünüze uygulayarak daha açık bir cilde sahip olabilirsiniz. Her uygulamada 20 dakika kadar bekletilmelidir. Patates ile cildinizdeki bakteriler temizlenecek ve daha genç bir cilde kavuşacaksınız.
  • Yüz Beyazlatma Yöntemleri 4

  • Limon Suyu Maskesi: Yeni ve taze sıkılmış limon suyunu elinizle cildinize uygulayabilirsiniz. Masaj şeklinde iyice yedirerek yüz cildinize uygulamayı yapmalısınız. Bu yöntemi ellerinize de uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrasında cildinizi iyice yıkamalısınız. Oldukça faydalı ve özel bir yöntemdir. En doğal ten açıcı ürünler arasında yer almaktadır.
  • Bu ve bunun gibi daha pek çok doğal yüz açıcı yöntem bulunmaktadır. Parlak ve beyaz renkte olmamanız problem edilecek bir durum değildir. Yukarıda sözünü ettiğimiz basit ve doğal yöntemlerle cildinizi dilediğiniz tonda açabilirsiniz. Hem beyaz tenli, hem de temiz bir cilde sahip olmak son derece kolaydır. Önemli olan bu yöntemleri bilmek ve doğru bir şekilde uygulamaktır.

    Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuz-beyazlatma-yontemleri/