Yüz Şekline Uygun Kahküllü Saç Modelleri

Kahküllü saç modelleri seçilirken kişilerin ilk olarak hangi yüz tipine sahip olduklarını bilmeleri ve ona göre bir model kestirmesi gerekmektedir. Aksi takdir de kesilen kahkül modeller kişilerin hoşlarına gitmemekte ve çirkin bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Yüz Şekline Uygun Kahküllü Saç Modelleri 1

Kahkül modelleri kullanılırken kişilerin ayda bir kez saçlarını kestirmesi ve kahküllerinin uzayan kısımlarını düzenlemesi gerekmektedir. Bu sayede hem saçlar yenilenmekte ve canlanmakta hem de kahkül modeli aynı kalmaktadır.

Kahkül kesimi kısa saç kesimi ve uzun saç kesimi olarak saçların boylarına göre kesilmektedir. Bu sayede saç modellerinin nasıl olunacağı kişilerin karar vermesi gerekmektedir.

Yuvarlak yüz hattına sahip olan kişilerin saç kesimleri biraz daha zor olmaktadır. Yüzün yukarı bölgesinde alın, aşağıda çeneye inilirken yanlara doğru daralan ve yüz bölgesinin en geniş olduğu alan elmacık kemikleri olan yüz tipi tam olarak yuvarlak yüz tipi olmaktadır.

Saçın kahkül şekilde kesilmesi yüzün sert görünüşünü yok etmek ve daha oval gözükmesi için yapılmaktadır. Yuvarlak yüz zaten ovale yakın olduğundan dolayı, bu yüz tipine sahip kişilerin saçları kesilirken dikkatli olmak ve yüz hattına göre kesilmesi gerekmektedir.

Yüz Şekline Uygun Kahküllü Saç Modelleri 2

Alın bölgesine uzunlu kısalı ve dağınık şekilde kesilen kahküller yuvarlak yüz tipine sahip kişilere yakışan modeller arasında yer almaktadır. Uzunlu kısalı şekilde kesilen kahkül modelleri sayesinde yüzde ki yuvarlaklık törpülenmektedir.

Yuvarlak yüz kahkül modellerinden biri de yana ayrılmış kahkül modelleri olmaktadır. Yuvarlak yüz tipine sahip kişilerin daha çok tercih etmesi gereken kahkül modeli tam olarak yana ayrılmış model olarak belirlenmektedir. Yüzün yan bölgelerinde oluşan bu çapraz görüntü yüzün daha uzun gözükmesine de yardımcı olmaktadır.

Yüz Şekline Uygun Kahküllü Saç Modelleri 3

Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Genel olarak kişilerin saçlarını kâkül kestirmeden önce sordukları en temel soru kahkül modelleri hangi yüze yakışır olmaktadır. Bu sorunun cevabı doğru verildikten sonra kişiler rahatlık ile saçlarını diledikleri gibi kestirebilmektedirler.

Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır? 2

 

Yüz tipi belirlendikten sonra saçların boyuna göre saç kesimi yapılması daha doğru olmaktadır. Kısa saçlara sahip kişilerin kahküllerini uzun kullanmaları görünüş açısından hoş olmamaktadır. Kahkül modelleri tam olarak uzun yüz tipine sahip kişiler için uygun olan bir saç modeli olmaktadır.

Uzun yüz yapısında kişilerin alın bölgeleri geniş olduğundan düz kahküller fazlası ile yakışmakta ve ayrı bir hava katmaktadır.

Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır?

Genel olarak bu saçlar kesilirken kirpiklere kadar inmekte ve düz şekilde kullanılmaktadır. Diğer yandan uzun ancak dikdörtgen şeklinde keskin hatlara sahip kişilerin hafif ortadan ayrılmış ve yanlara doğru uzayan kahkül kesimi de kişiler için farklı bir model olmaktadır.

Doğru yüz yapısına doğru kahkül kesimi sonucunda her kadın gönül rahatlığı ile kahkül saç modeli kullanabilmektedir.

Kahkül Modelleri Hangi Yüze Yakışır? 1

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuz-sekline-uygun-kahkullu-sac-modelleri/