Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Elbette ki güzel, genç ve taze bir yüz görünümü bir tek tanrı vergisi bir özellik değildir. Örneğin özel bir makyaj tekniği olan “kontürleme” yardımıyla elmacık kemiklerinin çok daha etkisi altına alan görünmesi sağlanabilir. Yalnız siz makyajla değil de her süre bu güzel görünümü yüzünüzde taşımak isterseniz, bu yöntem işe yaramaz. Yüz yogası yapan ünlülüler de, sürekli olarak bu egzersizleri yapmakta ve güzelliklerini de bu egzersizlere bağlamaya devam etmektedir.

Yüz yogasının faydaları tertipli bir halde yapıldığında görülecektir. Şu demek oluyor ki bir kereliğine ayna karşısına geçip yüz yogası yaparak kırışıklıkların geçmesi için bir mucize beklemek yanlış bir davranıştır. Bu nedenle yapmanız gereken disiplini elden bırakmadan her gün 15 dakikanızı yüz yogası yapmaya ayırmaktır.

Her gün meydana getirilen yüz yogası birkaç hafta hemen sonra hissedilir derecede etki edecektir ve yüzünüzdeki değişimi müjdeleyecektir. Ayrıca yüzünüzdeki belli bölgeleri özel olarak çalışırsanız sarkmalar için de kısa sürede toparlanma sağlayabilirsiniz.

Ve bu şekilde yeni oluşacak kırışıklık ve sarkmaların da önüne geçmiş olmuş olursunuz.  Yüz yogası yapmak pratik ve basittir. Yeter ki sizler elinizden geldiğince disiplinli ve istekli olun. Yüz yogası öncesi ve sonrası, kişilerin değişimlerini gözle görmelerine de olanak tanımaktadır.

Bu yüz yogası hareketini yapmak için dudaklarınızın arasına bir kalem ya da Lourdes çubuk yüz yogası aletini alıyorsunuz. Bu kalemi dudaklarınız içinde yuvarlayarak öne arkaya doğru yuvarlıyorsunuz. Hareketi icra ettiğiniz esnada yüzünüzdeki başka bir bölgeyi kasarak kırıştırmamaya özen göstermelisiniz.

Kaş deneyim edelim derken göz çıkarmayalım. Kalemi yuvarladığınız esnada yanaklarınızı da gülermiş şeklinde kaldırmaya çalışabilirsiniz. Bu egzersizi uyguladıktan sonrasında yanağınızın alt kısmında bulunan kasların çalışmış olduğunu ve sertleştiğini hissedeceksiniz.

Bu egzersiz ile birlikte dudak üstü, ağız kenarı ve bu bölgelerdeki kırışıklıklara karşı da etkili bir şekilde savaş açmış olacaksınız.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? 1

Çenemizi öne doğru hareket ettirirken tavana doğru bakmaya çalışacağız. Bu gerilim kaslarımızın çalıştığını gösterir ve yüz yogası için iyiye işarettir. Tertipli egzersiz sonucunda boyun ve çene arasında kalan bölgede, gıdı ve yanakların alt kısımlarında bir direnç hissedeceksiniz ve bu direnç ile de zamanla sarkmaların önüne geçeceksiniz.

Bu yüz sarkmasına karşı egzersizler ile yüz yogası hareketimizi uygulaması oldukça bayağı ve pratik. İki elin avuç içlerinin yardımı ile kaşların üzerine baskı yapıp, daha sonrasında kaşları kaslar ile değil avuç içleri ile yukarı doğru çekeceğiz. Bunu yaparken alnımızı da kırıştırmamaya dikkat etmeliyiz.

Bu pozisyonda ise kaşların durumunu ve elleri hiç bozmadan kaşların çatılmasını sağlayacağız. Böylece yüz yogası esnasında kaşlarımız bir direnç ile karşılaşmış olacak ve buradaki kaslar iyice gerilecek, gerginleşecek. Bu yüz yogasını tertipli olarak yaparsak kaşlarımız gittikçe daha da kalkık hale gelecek; kaş çevresi bölgesi ve alnımız daha da gerginleşecek.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? 2

Her gün bundan önceki günün üstüne ilave ederek balonumuzu daha çok şişireceğiz. Balon şişirme egzersizini icra ettiğimiz esnada yüzümüzün öteki bölgelerini ne olursa olsun kırıştırmayacağız. Balonu şişirirken daha çok şaşkın bir surata bürünüp kaşlarımızı mümkün olduğunca kaldıracağız. Bu yüz yogası egzersizini yaparken burundan derin bir hava alıp ağızdan vererek balonun şişirilmesi gerekmektedir.

Balonu şişirdikten derhal sonrasında da biraz dinlenerek yüzümüzdeki kasları özgür bırakmamız gereklidir. Bundan dolayı bu yüz yogası hareketinden daha sonra 1 dakika süreyle konuşmamanız tavsiye edilir. Düzenli egzersiz sonucu dudaklarınız ve yanaklarınız daha iyi bir görünüme bürünecek ve gençleşecektir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuz-yogasi-nasil-yapilir/