Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

Yüz lekeleri, vücutta en fazla görülen lekelerdendir. Farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bu lekeler, rengi, büyüklüğü ve çıkma nedenine göre değerlendirilebilir. Türüne göre tedavisi belirlenen cilt lekeleri, özellikle bayanların en rahatsız olduğu konulardan biridir. Farklı makyaj ürünleri ve teknikleri ile kapatılabilen cilt lekelerinin tedavisi de mümkündür.

Ciltteki lekeler genel olarak yaşlanma ya da güneş ışınları nedeni ile ortaya çıkar. Kimi zaman tek ve büyük bir alanı kaplayan bu lekeler, kimi zamansa küçük boyutlu ve birden fazla olabilir. Cilt lekeleri, türleri, renkleri ve büyüklüklerine göre farklı tedavi yöntemleri ile yok edilebilir. Genel olarak lazer ve krem uygulamaları ile bu lekelerin önüne geçilebilir.

Yüz bölgesinde yer alan lekelerin tedavisinde kullanılan kremler, hazır olarak tek ya da setler şeklinde satılabiliyor. Çoğu zaman işe yarayan bu kremlerden kullanmak istemeyenler evde, doğal malzemeler ile kendi kremlerini kendileri hazırlayabilir. Bu kremlerin hazırlanıp kullanılmasında cilt lekesinin türü kadar, cildin genel yapısı ve hassasiyeti mutlaka göz önüne alınmalı.

Yüzdeki kırmızı lekeler bu bölgedeki kan damarlarının genişlemesi ve daha fazla kanın bu alana iletilmesi ile oluşur. Cildin renk dengesinin bozulması sonucu da oluşabilen bu lekelerden kurtulmak için bitkisel kremler kullanabilirsiniz. Kozmetik ürün satışı yapılan yerlerde bu lekeler için özel kremler bulunsa da kimyasal içeriklerinden dolayı çok fazla tercih edilmiyor. Bunun yerine bayanlar, evde kendi cilt kremlerini kendileri hazırlamayı tercih ediyor. Bu kırmızı lekeler için; havuç, salatalık, maydanoz, limon, mantar, yumurta gibi doğal ürünler ile elde edilen maskeler kullanılabilir.

Yüzdeki kahverengi lekeler daha çok yaşlanma ya da hamilelik döneminde hormonal bozukluklar nedeni ile ortaya çıkar. Farklı büyüklüklerde oluşabilen bu lekeler için hazır kremler kullanılabilir. Ancak kozmetik ürün kullanmayı sevmiyorsanız, yine doğal malzemeler ile kendi kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun yanında kozmetik ürün satışı yapan yerlerdeki hazır kremlerin üzerini okuyup bitkisel içerikli olanları da tercih edebilirsiniz.

Yüzde yer alan bir diğer leke türü ise yara lekeleridir. Bu lekelerin bazıları çok küçük olup kremler ile tedavi edilebilir. Bazı yara lekeleri ise daha büyük boyutludur ve mutlaka cerrahi müdahale ya da lazer uygulaması ile tedavi edilmesi gerekir. Yara lekelerinin lazer ya da cerrahi müdahale ile tedavisi için uygun merkez ve uygulama için mutlaka uzman birinden yardım alınması gerekir. Kısaca yüzdeki yara lekeleri nasıl geçer sorusuna da değindikten sonra kısaca leke kremleri konusuna da değinmek istiyoruz.

Yüzdeki Lekeler için Krem

Leke tedavisi için farklı içeriklere sahip çok sayıda krem türü bulunuyor. Bu kremler genel olarak eczane ya da kozmetik ürün satışı yapılan yerlerde satılıyor. Aşağıda yüz lekeleri için en iyi leke kremi çeşitlerinden 4 tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

Isis Pharma Unitone 4 Krem: Kahverengi lekeler için etkili bir kremdir. Yaşlanmaya bağlı lekelerin önlenmesi ve tedavisinde kullanabilirsiniz. Cilt rengini dengeleme özelliği bulunur.

Isis Pharma Unitone 4 Krem

Sinoz Leke Kremi: Sivilce lekeleri ve çiller için de kullanılan bir cilt kremidir. Cilt lekelerinin hemen hemen tümünde etkili olan yüz lekeleri için krem ürününü bu tür ürün satışı yapan her yerde bulabilirsiniz.

Sinoz Leke Kremi

Erica Leke Kremi: Cilt lekelerinin yok edilmesinde etkili kremlerden birisi olan bu kremi günde sadece 1 kere kullanmak yeterlidir. Uygun fiyatı ile dikkat çeken bu cilt kremini kullanırken mutlaka talimatlarını okumayı unumayın.

Erica Leke Kremi

Natura House White Perfection Krem: Doğal malzemeler ile elde edilen bu cilt maskesi, lekeler için etkili çözümlerden biridir. Kullanma talimatlarına göre kullanıldığında kısa sürede yüzdeki lekelerden kurtulmanız mümkün.

Natura House White Perfection Krem

Yüz lekeleri nasıl geçer konusu hakkında bilgileri sizlerle paylaştık. Bu lekelerden kurtulmak için yukarıda paylaştığımız ürünleri araştırıp deneyebilir ya da diğer konularımızda bahsettiğimiz bitkisel maskelerden yararlanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuzdeki-lekeler-nasil-gecer/