Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj
Makyaj hem, kadına kendini iyi hissettiren; hem de yüzdeki kusurları kapatan bir düzenleme işlemidir. Eğer yüz hatlarımız istediğimiz gibi değilse, bir takım tekniklerle buna geçici de olsa çözüm bulmak mümkün. Yüz tipimizi ve makyaj yöntemlerini bilir ve ustaca uygularsak, aynada bizi hoşnut edecek ve gülümsetecek sonuçlara ulaşabiliriz. O halde zayıf gösteren makyaj tekniklerini bir kez daha hatırlamakta fayda var.

Yüzü-Zayıf-Gösteren-Makyaj3

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?
Eğer yüzünüz toplu ise, kemik yapınız da belirgin olmayacaktır. Kemik yapısı belirgin olmayan yüzlerde ışık-gölge geçişleri, girinti ve çıkıntılar da belirsiz olacaktır. Makyajda yüze ifadeyi veren en önemli unsur bu girinti ve çıkıntıların öne çıkartılmasıdır. Elmacık kemikleri, kaş kemikleri, alın kemiği, alt çene kemiğinin belirgin; diğer kısımların ise daha girintili olması yüze ince, kemikli ve zarif bir görüntü verir. Toplu yüzlerde ilk husus, belirgin olmayan elmacık kemiklerini aydınlık ve koyu hatlarla vurgulamaktır.

Yüzü-Zayıf-Gösteren-Makyaj1

Allık fırçanızı, içerden, şakaklara doğru kullanın ve elmacık kemiğinizin alt bölümünü koyu bir fondötenle; göz altlarınızı ise, allıktan 1-2 ton açık bir aydınlatıcı ile kapatın. Ancak, göz altı aydınlatıcınızın, çok beyaz ve parlak tonlarda olmamasına dikkat edin. Daha doğal bir görünüm için bu işlemi, ten renginizden 1 ton kadar açık bir pudrayla da sağlayabilirsiniz.

Yüzü-Zayıf-Gösteren-Makyaj2

Terracota allıkların, parlak pigmentli kremsi yapısı, şakakları daha belirgin kılacak ve yüzünüzü daha ince gösterecektir. Dolayısıyla, koyu pembe, kırmızımsı ve mat allıklar, hele de yanlış sürüldüklerinde toplu olan yüzü daha da kilolu gösterecektir. Toplu olan yüzünüzde terracota allıkları tercih edin.

Kaşları incecik aldırmak da, yüzü kilolu gösteren yanlışlardan biridir. Kaşlarınızı, doğal kalınlığında aldırın yahut kaş kalemi ile rötuş yapın.

Yüzü-Zayıf-Gösteren-Makyaj4

Saçlarınızın üst bölümlerini biraz kabartarak kullanın. Bu, yüzünüzü daha uzun ve dolayısıyla ince gösterir.

Yüzün etrafındaki saçlara açık değil, koyu renklerde balyaj attırın.

Kedi gözü makyajı da, yüzü ince gösteren detaylardan biridir.

Yüzü ince gösteren makyaj deyince, akla gelen hilelerden biri de salık bırakılmış, katlı saçlardır. Hafif kat verilmiş ve salınmış saçlarınızla, geniş yüz hatlarınızı gölgeleyebilirsiniz.

Yüzü zayıf göstermek için makyaj yapımı tekniklerini iyi bilir ve doğru uygularsanız, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yüzü-Zayıf-Gösteren-Makyaj5

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuzu-zayif-gosteren-makyaj/