Yüzücü Mayosu Modelleri

Yüzücü mayo modelleri genellikle sporcular tarafından tercih edilen modellerdir. Bu modellerin kullanımı oldukça rahattır ve yüzme sporu yapan kişiler tarafından tercih edildiği görülür. Ancak rahat yapısı nedeniyle, pek çok bayan ve erkek tarafından da tatillerde tercih edilmektedir. Bu mayolar profesyonel yüzücülerin sahip olduğu mayolardan esinlenerek üretilmiş olan modellerdir. Çeşitli marka ve renklerde bulunabilir. Bayanlar için üretilen modeller genellikle iki çeşit olarak karşımıza çıkar. Bunlar sırt çapraz olan ve kolları normal askılı olan modellerdir. Bu modeller hakkında detaylı bilgi verelim;

Hem bayan hem de erkek için üretilen bu modeller, oldukça kullanışlı ve rahattır. Bu mayoların görüntüsü kadar kullanışlı olması da önemlidir. Hidrodinamik tasarıma sahip olan bu mayolar, suyun içerisinde daha rahat hareket edilmesini sağlar. Bu mayoların üretimi yapılırken köpekbalığı gibi su canlılarının derinlerinden esinlenildiği görülür. Çünkü bu canlıların suyun içerisinde daha rahat hareket ettikleri bilinir. Yüzücü mayo modelleri yapılış amacı, suyun içerisinde hareket ederken mayonun suyla arasında olan sürtünmenin en aza indirilmesini sağlamaktır. Bu mayolar yüksek teknoloji ile üretilmektedir. Tasarımlarında ise sürtünmeyi en aza indiren teflon yada hidrodinamik özellikler getiren teknolojiler kullanılır. Yüzücü mayo modelleri farklı şekillerde kaşımıza çıkabilir. Bu modelleri aşağıdaki şekilde incelemek mümkündür;

Yüzücü Mayosu Modelleri 2

 • Sırtı çapraz olan modeller; Bu modeller bayanlar için üretilen mayolardır ve kolları arka sırt tarafından, çapraz olarak geçirilmiştir. Bu modelin üretiliş amacı, yüzücüye su içerisindeyken fazla efor sarf ettirecek kol bantlarının düşmesini engellemektir.
 • Askılı fantezi modeller; Bu modellerde kol askıları normal şekilde omuzlardadır. Ancak yüzme sırasında düşme riski bulunur. Bunun sonucunda yüzücü, su içerisinde zaman ve daha fazla efor kaybedebilir. Bu mayo modelleri, profesyonel sporcular tarafından genellikle tercih edilmez ancak görünümü oldukça estetik ve güzeldir.
 • Şortlu modeller; bu mayo modelleri kasık bölümünde şort şeklinde üretilmektedir. Bu kişinin hem rahat etmesini sağlar hem de oldukça estetik görünür. Profesyonel yüzücüler tarafından tercih edilen modellerdendir. Bu mayoların özellikle Speedo ve arena markasına sahip olanlarının tercih dildiği görülür.
 • Külot modelleri; Bu modeller de belden aşağı olan kısımda külot şeklindedir. Fiziğine güvenen bayanların tercih ettiği bu modeller oldukça kullanışlı ve rahattır.
 • Çocuk ve erkek modelleri; Yüzücü mayolarının çocuklar ve erkek için üretilen şortlar şeklinde modelleri de bulunur. Erkekler ve erkek çocuklar için olanlar sadece şort şeklindedir ve yüzücü şortu olarak adlandırılır. Kız çocukları için olan yüzücü mayoları da fantazi askılı ve külot şeklinde olan modellerdir.
 • Yüzücü Mayosu Modelleri ve Fiyatları

  Yüzücü mayo modelleri, farklı markalara ve tasarımlarına göre farklı fiyatlara sahiptir. Mayonun esnek ve uzun ömürlü olması, klora karşı dayanıklı olan özel malzemelerden üretilmesi, vücut hatlarınızı şekillendiren özel şablona sahip olması, güneşten gelen ultra viyole ışınlarına karşı cildinizi koruyabilmesi gibi özellikler nedeniyle fiyatları değişmektedir.

  Yüzücü Mayosu Modelleri 1

  Kadın yüzücü mayolarının yarış anında giydikleri modeller genellikle diz üstüne kadar şortu olan modellerdir. Bu modellere Arena markasında rastlanır ve fiyatları 800 ile 1800 tl arasında değişmektedir.

  Arena ve speedo markalarına sahip olan yüzücü mayolarının fiyatları genellikle 90 tl ile 700 tl arasında değişmektedir. Kumaş özellikleri ve tasarımları, bu fiyatları etkilemektedir.

  Farklı markalara sahip olan yüzücü mayolarını tercih etmek isterseniz de yine kumaş özelliklerine göre 50 tl ile 400 tl arasında fiyatlara rastlayabilirsiniz. Bu markalarda da çeşitli modeller, renk ve desenler bulmanız mümkündür.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/yuzucu-mayosu-modelleri/