Zayıflama Yöntemleri Evde

Çağımızın en büyük sorunu haline gelen obezite, ülkemizde de diğer senelere oranla daha fazla görülmeye başlamıştır. Her geçen sene fazla kilolarından şikayet etmeye başlayanların sayısının artması ile farklı zayıflama yöntemleri de ortaya çıkmaktadır. Genel ve bölgesel zayıflama sağlamak için uygulanabilecek evde kolay zayıflama yöntemleri konusunu araştırdık. Elde ettiğimiz bilgileri, bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Zayıflama Yöntemleri Evde 1

Etkili ve kalıcı kilo vermek için kilo sorunu olan kadınlar kadar erkekler de araştırma yapmaktadır. Her iki cinste de hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku ve benzeri olumsuz yaşam şartlarından dolayı kilo sorunu ortaya çıkabilir.

İlk başlarda sadece belirli bölgelerde çok fazla rahatsız etmeden başlayan yağlanma tarzı kilo alma, zaman içinde artarak devam eder ve tüm vücutta kalıcı yağlanmaya neden olur. Bunun için biraz kilo almaya başladığınızda gereken önlemleri almanızı, hiç değilse evde zayıflama yöntemleri uygulayarak kalıcı kilo alımını durdurmanızı öneririz.

Evde zayıflamak için ilk olarak dikkat etmeniz gereken, düzenli uyku ve düzenli beslenmedir. Erken saatlerde kalkıp günün ilk saatlerinin temiz havasından yararlanmak hem ruh sağlığınız, hem de beden sağlığınız için olumlu etki yaratacaktır.

Zayıflama Yöntemleri Evde 2

 

Bunun yanında düzenli olarak egzersiz yapmak ve ideal kilonuza ulaştıktan sonra aynı şekilde bu egzersizlere devam etmek de kalıcı kilo vermenizde etkili olacaktır. Fazla vaktiniz olmasa bile evde zaman zaman oturduğunuz yerde, zaman zaman sabah yürüyüşleri ile metabolizmanızı hızlandırabilir, fazla yağları bu şekilde eritebilirsiniz.

Evde zayıflama yöntemleri uygulanırken özel olarak diyetisyen desteği de alınabilir. Diyetisyen önerisi ile kişiye özel hazırlanan diyet menüleri sayesinde kısa sürede kilo vermek mümkündür. Ancak bu diyetlerin uygulanmasında uzmanın dediklerine aynen uyulması şarttır.

Sağlıklı ve yeteri kadar beslenme esasına dayanan kişiye özel diyet menülerinin uygulanması sırasında ayrıca günde 2-2,5 litre su tüketimine de özen gösterilmesi gerekir. Yeterli miktarda su tüketimi ile metabolizmanın hızlandırılması ve daha kolay yağ yakımı mümkündür.

Zayıflama Yöntemleri Evde 3

Evde basit zayıflama yöntemleri uygulanırken yavaş yeme tekniği adı verilen besinlerin tamamen çiğnenip yutulması tekniğine de başvurulabilir. Bu teknik sayesinde hızlı ve fazla yemek yerine yavaş ve dolayısı ile daha az yemek yiyebilirsiniz. Çiğneme refleksinin verdiği doygunluk hissi ile kendinizi uzun süre tok hissedebilir ve bu sayede zorlanmadan kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek için evde uygulanan basit zayıflama yöntemlerinden bir diğeri, yeşil çay tüketimidir. Günde 2 fincan kadar yeşil çay tüketimi, vücuttaki zararlı toksinlerin atılması ve bu toksinler ile birlikte yağların da atılmasını sağlar. Yeşil çay dışında doktor önerisi olmadan her hangi bir zayıflama çayı tüketimi ya da zayıflama hapı kullanımı, hayal kırıklığı yaşanmasına neden olabilir.

Etkili ve hızlı kilo vermek için yemeklerinize mutlaka özen göstermelisiniz. Örneğin yemeğe ana yemekle başlamak yerine salata ya da çorba ile başlamak ana yemeğin daha az tüketilmesinde etkili olacaktır. Bu da daha az kalorili besinlerden fazla, yüksek kalorili besinlerden daha az tüketmenizi ve dolayısı ile kilo vermenizi etkileyecektir. Benzer şekilde yemeklerden 15 dakika önce ılık limonlu su tüketimi de daha az yemek ve daha fazla yağ yakmak için etkilidir.

Zayıflama Yöntemleri Evde 4

Kilo verme aşamasında yemeklerin yanında ya da ara öğünlerde ekmek tüketiminden uzak durun. Yemeklerde çok gerekli ise 2 dilimi geçmemek kaydı ile kepekli ekmek ya da çavdar ekmeği tüketebilirsiniz. Ancak ara öğünlerde kesinlikle ekmeğe yer vermeyin. Ara öğünlerde ekmek yerine 3 adet ceviz, 1 bardak süt ya da 1 kase yoğurt tüketebilirsiniz. Bu sayede hem açlığınızı bastırabilir, hem de metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/zayiflama-yontemleri-evde/